Avtor: zudomzale Objavljeno: 23. 02. 2014

Oznanila 7. nedelja med letom

Na mizici za tiskovino vas pričakuje nova številka Družine, Ognjišča, župnijski list ter še nekaj drugih revij. Priporočamo v branje!

Župnijski list pred nas postavlja novo telesno delo usmiljenja: žejne napajati. Ne iščimo samo dobesednega pomena, ampak tudi prenesene pomene. Po čem nas danes vse žeja? In ob čem gasimo svojo žejo?

Zimske počitnice za otroke so mimo, tako da znova začenjamo verouk z vsemi skupinami po že ustaljenem redu.

Včeraj dopoldne (sobota) smo imeli v veroučnih učilnicah srečanje tistih, ki ob nedeljah ali med tednom pri maši berejo berila. Zbralo se jih je okoli 35. Skupaj s prof. Jožetom Faganelom so udeleženci s teoretičnega in praktičnega vidika preverjali svoje veščine pri oznanjevanju božje besede.

Postni čas se približuje! Več o raznih postnih pobudah bomo lahko slišali prihodnji teden, že sedaj pa bi vas vabim na »Duhovne vaje v vsakdanjem življenju«. Posebej oblikovani večeri, ki jih bo vodil g. kaplan Janez, bodo vsak ponedeljek po večerni sveti maši. Prvo srečanje bo že v ponedeljek, 3. marca, zadnje srečanje pa na velikonočni ponedeljek. Ob tekstih iz Markovega evangelija ter različnih tehnikah duhovnega življenja boste sami in drug ob drugem poglabljali svoj odnos s Kristusom. V tem času ne bo ponedeljkove biblične skupine ter torkovih »Večerov na Goričici«. Vsi lepo vabljeni!

DOGODKI MED TEDNOM:

V ponedeljek zvečer ob 19.00 srečanje vseh pritrkovalcev naše župnije. Dobimo se v župnišču.

V sredo zvečer ob 20.00 bomo imeli srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev. Z nami bo gostja s. Darjana Toman OSU, ki nam bo spregovorila o značilnostih otroka pri tej starosti, o otrokovi graditvi odnosa do sveta okoli njega ter o približevanju Boga preko zakramentov krsta, obhajila in spovedi. Starši prvoobhajancev lepo vabljeni!

V petek dopoldne ob 9.30 bo sveta maša v MGC Bistrica.