Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 01. 2020

2. nedelja po Božiču

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Vstopili smo v mesec januar, ki je tudi mesec verskega tiska. Vabljeni k podaljšanju ali novemu naročilu verskega tiska. Naročniki tudi pridite iskat v župnišče zbirko Mohorjevih knjig za letošnje leto. Cenik za verski tisk za letošnje leto najdete na hrbtni strani lističev, kjer so napisani mašni nameni za ta teden.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes darovali za gospodarske potrebe župnije. Upajmo, da bomo sedaj po praznikih lahko nadaljevali z deli v notranjosti paviljona, da naredimo še vse tisto, kar je potrebno.

Veroučenci imajo v ponedeljek še veroučne počitnice, s torkom pa znova začenjamo z veroučnimi srečanji za vse skupine.

Pred nami je še tretji sveti večer. Ne pozabimo na blagoslov naših domov pred praznikom svetih treh kraljev!

V ponedeljek obhajamo praznik Gospodovega razglašenja - sveti trije kralji: Gašper, Melhior (Miha) in Boltežar. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Pri večerni sveti maši bomo imeli tudi sklep adventne in koledniške – trikraljevske akcije. Vsi lepo vabljeni k tej sveti maši. Otroci prinesite tudi šparovčke, ki ste jih naredili na začetku adventnega časa za vaš dar za lačne otroke, da bomo potem lahko poslali vaš dar v misijone. Če koga koledniki niso dobili doma in bi želel še kaj prispevat za trikraljevsko akcijo, bo zadaj pod korom škatla, kamor boste lahko oddali svoj dar. Najlepša hvala!

V ponedeljek zvečer ob 19.00 srečanje članov tajništva ŽPS.

V torek zvečer ob 18.30 naslednji v vrsti Večerov na Goričici. Tokrat boste spregovorili o postu, ogledali pa si boste tudi film o judejski puščavi, Qumran in o gori skušanj. Lepo vabljeni!

V petek zvečer pohod mladih z baklami na sv. Mohorja nad Moravčami. Zberemo se ob 18.15 pred župniščem, da gremo potem skupaj na pot. Mladi lepo vabljeni!

V soboto bodo pri večerni sveti maši sodelovali pevci moškega kvinteta Vintgar, ki bodo imeli po maši še krajši koncert božičnih pesmi. Lepo vabljeni, da jim pridemo prisluhnit.

V nedeljo obhajamo nedeljo Jezusovega krsta. Pri vseh svetih mašah bomo imeli ofer za naša dva duhovna pomočnika g. Avguština in g. Andreja. Iskrena hvala za vaš dar.