Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 01. 2020

Nedelja Jezusovega krsta

Na razpolago imate novo številko Družine.

Vabljeni k naročilu verskega tiska za letošnje leto. To lahko naredite v času uradnih ur v župnijski pisarni. Vsaka hiša naj bi imela vsaj nekaj od verskega tiska in da tako poskrbimo tudi za duhovno branje, ne samo politično ali gospodarsko izobraževanje. V današnjem času si kristjani ne smemo dovoliti zgolj enostranskega sprejemanja pogledov na svetovno ali domače dogajanje, ki nam ga ponujajo mnogi javni mediji. Kot lahko beremo in opažamo, je pri nas medijska cenzura zelo dejavna. Naročnino za verski tisk bomo pobirali do ponedeljka, 27. 1.

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za naša dva duhovna pomočnika.

Hvala tudi za dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. V tem tednu smo že nadaljevali z deli v notranjosti paviljona.

V trikraljevski ali koledniški akciji smo letos za misijone zbrali 2.852,79€. Hvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi akcije, zlasti hvala vsem kolednikom in njihovim spremljevalcem. Letos je zbrana vsota nekoliko manjša, saj je bilo tudi sodelavcev manj kot pretekla leta. Tudi zato vabljeni, da se radi odzovemo na takšne akcije, saj s tem pomagamo preživeti najbolj ubogim in zapuščenim. Mogoče je nam težko iti ven na mraz, od vrat do vrat, a s tem pomagamo nekomu sploh preživeti. Hvala še enkrat in naj vam Bog povrne!

Koliko so otroci zbrali v adventni akciji Otroci za otroke – še ne moremo povedati, ker nekateri še nosijo in se sredstva še zbirajo.

V soboto se začne teden molitve za edinost kristjanov. Vodilna misel letos je: Domačini so nas sprejeli nadvse ljubeznivo (Apd 28,2). Gostoljubnost kot dialog ljubezni nas kliče k medsebojni naklonjenosti in velikodušnosti do potrebnih, zlasti do ljudi, ki ne delijo z nami istega jezika, kulture ali vere. Zato radi molimo za edinost med kristjani in tudi za to, da bi nas vera med seboj povezovala, ne pa razdvajala.

V ponedeljek zvečer ob 18.30 bo prvo srečanje Delavnic molitve in življenja. Srečanje bo v veroučnih učilnicah. O vsebini si več lahko preberete na letaku zadaj na oglasni deski. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 redno srečanje članov Župnijskega pastoralnega sveta.

V petek zvečer ob 19.00 redno srečanje mladinskega pevskega zbora in ob 20.00 srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja bo že 2. nedelja v času med letomnedelja verskega tiska.