Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 02. 2020

Svečnica

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo sodelovali pri mini svetopisemskem maratonu v naši župniji.

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za gospodarske potrebe župnije.

Danes (nedelja) je med nami na poseben način založba Družina. Kot že lansko leto, so tudi letos vsem tistim, ki še niste redni naročniki tednika Družina, pripravili posebno ponudbo: tri brezplačne številke Družine, ki jih v nadaljevanju dobite po pošti, izpolniti pa morate naročilnico. To boste lahko naredili zunaj pri paviljonu. Ob tem boste v dar dobili knjigo: Kuhajmo z Markom Čižmanom. Vsi redni naročniki in ostali, ki jemljete časopis v prosti prodaji, boste to knjigo dobili že v današnji številki Družine.

V ponedeljek obhajamo god sv. Blaža, priprošnjika zoper bolezni v grlu. Tako zjutraj kot zvečer bomo podelili med sveto mašo blagoslov sv. Blaža. Da bi nas priprošnja svetnika varovala pred boleznimi telesa in duha – to naj bo naša skupna molitev in prošnja. Vabljeni k sveti maši!

V ponedeljek zvečer ob 19.00 srečanje članov tajništva ŽPS.

V torek zvečer ob 18.30 bomo imeli večer svetniških kandidatov. Med nami bo g. Igor Luzar, ki je postulator za blaženega mučenca Alojzija Grozdeta. Najprej si bomo ogledali kratek film o Grozdetu: Srce se ne boji. Z nami bo tudi režiser filma David Sipuš, nato bo sledil še pogovor o Grozdetu. Lepo povabljeni v veroučne učilnice!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k zakramentu svete spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek popoldan gremo z družinami iz družinske kateheze na duhovni vikend. Za vse nujne stvari se v tem času obrnite na g. Andreja ali g. Avguština.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto praznujemo kulturni praznik, Prešernov dan! Ne pozabimo, da je kultura eden od temeljev vsakega naroda in narodovega obstoja!

Prihodnja nedelja bo 5. navadna nedelja med letom – goduje sv. Apolonija. Po jutranji sveti maši nam naši pevci pripravljajo krajšo akademijo na čast Matiju Tomcu, nekdanjemu župniku, saj je 8. februar tudi njegov smrtni dan. Vabljeni!