Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 03. 2014

Oznanila 8. nedelja med letom

Nova številka Družine vam je na razpolago v branje!

S pepelnično sredo se začne postni čas, intenzivni čas priprave na velikonočne praznike. Naj bo to čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del, ki jih bomo darovali za potrebe Cerkve in vsega sveta. Na pepelnično sredo in na veliki petek velja strogi post, ko se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta. Kot že v preteklih letih bomo tudi sedaj nadaljevali z molitvijo križevega pota ob petkih zvečer po sveti maši ter ob nedeljah popoldne ob 15.00. Otroci so vabljeni k postni pevski akciji, ko bodo imeli otroci ob sredah ob 15.00 posebne pevske vaje že v pripravi na velikonočne praznike ter na prvo sveto obhajilo. Več o tem si lahko preberete zadaj na oglasni deski. Denarna sredstva, ki se bodo v tem času zbrala zadaj v nabiralniku od Karitasa, bodo po sklepu ŽPS namenjena za nakup zdravil v misijonu v Afriki, kjer deluje s. Bogdana Kavčič. Vsak ponedeljek zvečer po sveti maši bodo duhovne vaje v vsakdanjem življenju, veroučenci bodo imeli še svojo postno akcijo. Začnimo takoj, saj nas bo drugače postni čas prehitel, mi bomo pa ostali praznih rok oz. nepripravljeni na praznike Kristusovega trpljenja, smrti in vstajenja.

V stranski kapeli na ženski strani lahko vidite dva panoja, na katerem so predstavljeni naši letošnji prvoobhajanci in birmanci. Z začetkom postnega časa začenjamo t.im. duhovno botrstvo, ko se vsak od nas lahko zaveže, da bo enega ali več kandidatov spremljal v molitvi v njegovi pripravi na prejem zakramentov. Na mizici imate tudi škatlo oz. košaro z njihovimi imeni, kjer lahko potegnete posamezni listek in s tem sprejmete molitveno navezo s tistim, ki ga boste potegnili. Priprava na zakramente ni samo stvar posameznega kandidata in njegove družine, ampak naloga celotnega občestva. Lepo vabljeni k sodelovanju.

DOGODKI MED TEDNOM:

V ponedeljek zvečer ob 18.30 bo v veroučnih učilnicah prvo srečanje za vse, ki boste v postnem času delali »duhovne vaje v vsakdanjem življenju«. S seboj prinesite pisalo, beležko ter Sveto pismo.

V torek bomo eno uro po jutranji sveti maši in eno uro pred večerno sveto mašo molili pred izpostavljenim Najsvetejšim v zadoščevanje za vse žalitve, ki jih na ta dan ljudje po celem svetu storijo v odnosu do Boga, Jezusa Kristusa, Svetega Duha, device Marije, svetnikov, Cerkve ali koga drugega.

V torek ob 15.00 je sveta maša tudi v Domu upokojencev Domžale.

V sredo je začetek postnega časa – pepelnica. Obred pepelenja bomo imeli tako pri jutranji kot pri večerni sveti maši.

V sredo zvečer ob 20.00 imajo svoje redno srečanje kateheti.

Petek je prvi v mesecu, duhovnika bova obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre, zato dopoldne ne bo uradnih ur. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. Zvečer po sveti maši molitev križevega pota pripravi zakonska skupina, ki ima nato tudi svoje redno srečanje.

Mladi se v petek zvečer zberejo ob 19.15 pred župniščem, ker gredo na večer molitve v Stično na Dolenjskem. Mladi, prijavite se pri gospodu kaplanu.

V soboto dopoldne bodo skavti zbirali star papir. Če imate doma kaj odvečnega papirja, vas prosijo, da ga dostavite do zabojnika na parkirišču za cerkvijo. Če iz kakršnega koli razloga tega ne morete storiti, pa jih lahko obvestite po telefonu in ga bodo oni prišli iskat. Njihovo številko najdete na letaku, ki se nahaja na mizici med tiskovino.

Prihodnjo nedeljo popoldne ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo odrasli skavti.