Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 02. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije.

V torek obhajamo god Lurške Matere Božje, ki je hkrati tudi svetovni dan bolnikov. Bolezen je gotovo težka preizkušnja, ki nas doleti, vendar nas zaupanje v Božjo ljubezen in Marijina priprošnja v tovrstnih preizkušnjah lahko pomirita in nam dajeta upanje. Bodimo blizu bolnim in ostarelim ljudem, pomagajmo jim po svojih močeh. Najhujša bolezen danes ni rak ali kaj podobnega, temveč osamljenost. Zdravilo zoper to bolezen pa ima vsak od nas že v svojih rokah.

Zime ni bilo, pa vseeno nam je zimski čas poškodoval streho na cerkvi. Prosimo vas za previdnost, saj na severni strani cerkve (na strani ob župnišču) s strehe padajo okruški strešnikov. Da ne bi koga poškodovali, vas prosimo, da hodite bolj stran od cerkve, bolj ob župnišču. Upajmo, da nam ne bo treba že letos popravljati še strehe na cerkvi…

V torek zvečer ob 18.30 bo naslednji Večer na Goričici. Tokrat boste spregovorili o cerkveni zapovedi: Spovej se svojih grehov vsaj enkrat na leto in vsaj v velikonočnem času prejmi sveto Rešnje telo. Kot pripravo na romanje v Sveto deželo si boste ogledali film o Kafarnaumu, Gori blagrov in Tiberijsko jezero. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS. Ker bo med nami gostja, vas prosim za polno udeležbo in točnost.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine in 1. zakonske skupine.