Avtor: zudomzale Objavljeno: 23. 02. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine.

Zimske počitnice so za nami in s ponedeljkom znova začenjamo z veroukom za vse skupine.

Na pustni torek ste vsi lepo vabljeni k molitvi pred izpostavljenim Najsvetejšim: eno uro po jutranji sveti maši in eno uro pred večerno sveto mašo. Tako bomo zadoščevali za vse žalitve, ki se bodo po svetu ta dan zgodile na raznih pustnih karnevalih zoper Boga, Marijo, svetnike, Cerkev in človekovo dostojanstvo. Lepo vabljeni!

V sredo začenjamo postni čas! Dan strogega posta nas veže vse od 16. leta starosti dalje, ta dan se le 1x do sitega najemo, predvsem pa se skušamo udeležiti svete maše in obreda pepelenja. Duhovnik nam bo na čelo naredil s pepelom znamenje križa v znak naše spokornosti in pripravljenosti za poboljšanje. Družinam bo v postnem času namenjena posebna knjižica s kratkimi razmišljanji za vsak dan ter molitvenim namenom. Vsi ste povabljeni, da sodelujemo v akciji: ENO URO NA DAN – DAM MOBITEL STRAN. Letake z razlago te akcije boste dobili na pepelnico in prihodnjo nedeljo. Tudi Slovenska Karitas je pripravila nekaj gradiva, ki ga lahko dobite med tiskovino. Najbolj znana je seveda akcija: 40 dni brez alkohola. Povabljeni, da si vsak izbere vsaj nekaj, v čemer bo skozi postni čas lahko rastel.

Zadaj na oglasni deski visi razpis za prosto delovno mesto ravnatelja našega župnijskega vrtca. Rok za oddajo prijav na razpis je 3. marec.

Še vedno iščemo nekoga, ki bi prevzel vodenje otroškega pevskega zborčka Sončni žarki. Naši najmlajši pevci so ostali brez zborovodje in iščemo, kdo bi jih lahko vodil še naprej.

Na pustni torek torej vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim eno uro po jutranji in eno uro pred večerno sveto mašo.

Na pepelnico, v sredo bodo maše po ustaljenem redu: ob 7.00 zjutraj in ob 18.00 zvečer. Pri vseh svetih mašah bomo imeli obred pepelenja.

V petek ob 16.45 odhod veroučencev od 3. do 7. razreda na duhovni vikend na Bled. Zvečer po večerni sveti maši bomo tukaj v cerkvi molili križev pot. Zvečer ob 20.00 še redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja bo 1. postna nedelja. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo letošnji birmanci. Popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo člani družinske kateheze, zvečer ob 19.00 še srečanje birmanskih animatorjev. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije.