Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 03. 2020

1. postna nedelja

Vzemite novo številko Družine, Ognjišče, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Bliža se tudi 15. oziroma 22. marec, ko bomo imeli volitve v Župnijski pastoralni svet. Med tiskovino tako lahko dobite lističe za soglasje, če bi kdo bil pripravljen kandidirati na volitvah. Izpolnjene lističe prinesite v župnišče.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe župnije.

Kot že veste, se zaradi nevarnosti okužbe s korona virusom priporoča več pozornosti in osebne higiene. V cerkvah smo izpraznili kropilnike z blagoslovljeno vodo, začasno ne bomo imeli pozdrava miru z rokovanjem, vsi ste povabljeni, da prejmete obhajilo na roke. Predvsem pa prosim vse, da smo pozorni pri kašljanju in brisanju nosu, saj s tem najhitreje širimo bolezni. Virusi so tudi na kljukah, denarju, v trgovini… zato si bolj pogosto umivajmo roke in ob znakih bolezni raje kakšen dan ostanimo doma. Pomembna pa je še ena stvar: panika nam pri tem ne bo čisto nič pomagala, zato uporabljajmo zdravo pamet! Naši predniki so molili: kuge, lakote in vojske – reši nas, o Gospod! A mi tudi kaj molimo v ta namen?

Vsi lepo povabljeni, da z veseljem vstopimo v postni čas. Idej in predlogov, kako bi lahko oblikovali ta sveti čas, je veliko. Tako boste danes pri izhodu iz cerkve dobili listič s povabilom: eno uro na dan - dam telefon stran. Tudi odrasli imamo probleme s telefoni, računalniki, televizijo in drugimi oblikami zasvojenosti. Izziv je, da bi dali vsak dan za eno uro vse te stvari iz rok in ta čas namenili našim najbližjim, sozakoncu, otrokom, staršem… Tako bodo naši medosebni odnosi bistveno bolj lepi in zdravi.

V sredo zvečer ob 19.00 bo v veroučnih prostorih srečanje za starše veroučencev. Med nami bo s.Magda Burger, ki nam bo spregovorila na temo: zakaj hoditi v cerkev? Tudi ostali ste lepo vabljeni na to predavanje, nato bo še priložnost za govorilne ure s posameznimi kateheti.

Še vedno je odprt razpis za prosto delovno mesto ravnatelja našega župnijskega vrtca. Rok za oddajo prijav na razpis je 3. marec.

Danes (nedelja ob 10.00) so med nami birmanci, ki so sodelovali pri tej sveti maši. Zadaj pod korom so lističi z njihovimi imeni. Duhovno botrstvo že poznamo, zato ste vsi lepo povabljeni, da vzamete po en listič ter za birmanca, ki ga boste dobili, molite in vse skupaj na tak način podpirate pri njihovi pripravi na prejem zakramenta svete birme. V molitev vam priporočamo tudi njihove starše in botre.

Danes popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo člani družinske kateheze.

V torek svete maše v DUD-u ne bo (dom je še vedno v karanteni), mašni namen iz doma bo opravljen zvečer tukaj v cerkvi.

V torek zvečer po sveti maši bo naslednji v seriji Večerov na Goričici. Tokrat boste spregovorili o 5. cerkveni zapovedi in si ogledali film o Jeruzalemu. Vabljeni!

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje zborovodij in organistov naše župnije.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele farane, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. V petek zvečer sveto mašo oblikujejo naši mladi skavti, ki po maši vodijo tudi molitev križevega pota. Lepo vabljeni! Ob 20.00 nato sledi še redno srečanje mladinske skupine.

V soboto gredo ministranti na dekanijsko romanje. Več informacij dobijo pri župniku. V soboto zvečer ob 19.00 prvo srečanje animatorjev za poletni oratorij. Novi in stari animatorji lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 2. postna nedelja. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo veroučenci 6. razreda veroučne šole. Popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo odrasli skavti. Lepo povabljeni!