Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 03. 2020

3. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Župnijski list je bil tiskan še preden so bile uvedene izredne razmere, zato je zlasti rubrika OBVESTILA brezpredmetna, saj vse dogajanje v Cerkvi sedaj odpade.

Zaradi izrednih razmer so svete maše in vse ostalo dogajanje do nadaljnjega odpovedane. Duhovniki bomo vsak dan maševali po vaših namenih po koledarju, kot smo bili dogovorjeni, vendar žal brez ljudstva. V prostih terminih bomo maševali po mašnih namenih, ki ste jih oddali ob pogrebih.

Zaradi nevarnosti okužbe drug drugega so cerkve zaprte in maše brez ljudstva. Ta ukrep je bil sprejet zato, da se vsi skupaj zavarujemo pred nevarnostjo medsebojne okužbe. Kar je človek sposoben narediti za svojo lastno zaščito, je pod težo greha dolžan narediti. Vzemimo opozorila resno in skrbimo za svoje lastno zdravje in zdravje naših najbližjih.

Če bi kdo v času samoizolacije ali karantene potreboval kakšno pomoč (npr. za nakup v trgovini, …), lahko pokličete v župnišče ali na številko 068-642-788. V sodelovanju z Župnijsko Karitas in z nekaj mladimi smo vzpostavili mrežo sodelavcev za medsebojno pomoč v tem času.

Na portalu www.domzalec.si/tv lahko spremljate vsak dan sveto mašo iz župnije Homec. Med tednom je sveta maša ob 18.00, ob nedeljah ob 10.00. Svete maše in molitve lahko spremljate tudi na televiziji EXODUS (maše ob 6.00, ob 12.00, ob 18.00 in ob 24.00), na radiu Ognjišče (med tednom ob 19.00, ob nedeljah ob 10.00) in še na mnogih drugih mestih. Naši škofje so nam za čas izrednih razmer dali spregled, da je sveta maša po televiziji ali radiu povsem enakovreden vir milosti, kot če bi bili pri sveti maši v cerkvi.

Zvonovi nas trikrat na dan, ob 7.00 zjutraj, ob 12.00 ter ob večernem mraku vabijo k molitvi. Združimo se sedaj še toliko bolj ter prosimo za odvrnitev nevarnosti nalezljive bolezni. Na razpolago imate tudi podobice sv. Roka z molitvijo v času nevarnosti bolezni.

Izkoristimo pa ta čas, ko bomo doma, za molitev, medsebojno druženje v družini, pogovor. Tako bo lahko navzven »mrtev« čas naredili zelo »živ« navznoter!