Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 03. 2014

Oznanila 1. postna nedelja

Prišla je nova številka Družine ter župnijski list s prilogo! Priporočamo v branje!

V stranski kapeli sta še vedno dva panoja s slikami letošnjih prvoobhajancev in birmancev. Nekaj listkov z imeni je še v košari oz. škatli in čakajo, da jih kdo vzame in s tem sprejme duhovno botrstvo – zavezo, da bo za tisto osebo vsak dan nekaj zmolil. Lepo vabljeni k sodelovanju.

Vsak petek zvečer po sveti maši in vsako nedeljo popoldne ob 15.00 lepo vabljeni k molitvi križevega pota. Vabljene družine, mladi, starši, ostareli! Ob petkih molimo tukaj v cerkvi, ob nedeljah pa bo različno (nekaj tukaj doma v cerkvi, nekaj pa tudi izven cerkve. Za ob petkih zvečer vabim otroke, da si doma naredijo križ in ga takrat prinesejo s seboj, da bomo skupaj z Jezusom v molitvi nosili vsak svoj križ.

Poleg domačih postnih akcij vas vabimo, da se vključite tudi v postno akcijo Slovenske Karitas. 40 dni brez alkohola, petkov postni dar… Več si lahko preberete v zgibanki med tiskovino.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu pomagali čistiti staro stransko zakristijo in prostor pred zakristijo zunaj.

DOGODKI MED TEDNOM:

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga bodo tukaj v cerkvi pripravili odrasli skavti.

V ponedeljek zvečer ob 18.30 bo v veroučnih učilnicah drugo srečanje za vse, ki v postnem času delate »duhovne vaje v vsakdanjem življenju«.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 bo tajništvo ŽPS.

V sredo zvečer ob 19.30 je srečanje za starše veroučencev od 3. do 7. razreda. Najprej bo pol ure srečanja s kateheti po razredih, nato pa bomo imeli ob 20.00 še skupno srečanje s sestro Darjano Toman OSU, ki nam bo spregovorila na temo: Kako posredovati vero otrokom.

V petek popoldan se začne duhovni vikend za naše birmance v Velesovem. Odhod avtobusa izpred parkirišča je ob 16.45. V nedeljo imajo birmanci skupno sveto mašo s starši ob 11.00. Starši lepo vabljeni!

V petek zvečer po večerni sveti maši molitev križevega pota pripravijo sodelavci Karitas.

V petek zvečer imajo svoje redno srečanje tudi odrasli skavti.

V soboto je od 9.00 do 13.00 na Rakovniku srečanje animatorjev za poletni oratorij in hkrati predstavitev materialov. Animatorji, vabljeni, da se srečanja udeležite!

V nedeljo popoldne molitev križevega pota pripravlja molitvena skupina. Dobimo se ob 15.00 v cerkvi!