Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 06. 2020

Binkoštna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Obhajamo binkoštno nedeljo – praznik prihoda Svetega Duha. Kristus nam je poslal svojega Duha tolažnika, ki nas bo spremljal do dovršitve sveta. Radi molimo na čast Svetemu duhu ter se priporočajmo za njegove darove.

V tem tednu bodo veroučenci dobili veroučna spričevala. Pridejo naj k rednim uram verouka, razen 1. razreda, ki pridejo vsi v sredo ob 17.00; 2. razred bo dobil spričevala ob slovesnosti prvega svetega obhajila; 8. razred pridite vsi v ponedeljek ob 15.00; 9. razred pridite vsi v četrtek ob 16.00. Kdor bi ne mogel priti po spričevalo med tednom, naj pride ponj v nedeljo ob 10.00, ko bomo imeli zaključno sveto mašo za vse veroučence. K sveti maši poleg veroučencev vabljeni tudi starši.

Vabljeni k nakupu ponatisa knjige Zgodovina fare Domžale, ki jo je napisal Franc Bernik. Knjiga stane 20€, dobite jo lahko v župnijski pisarni ali v Bernikovem domu. Naročilnice lahko dobite zadaj na mizici med tiskovino.

V ponedeljek obhajamo binkoštni ponedeljek. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00 ter zvečer ob 19.00. Lepo vabljeni!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. Kot je bilo napisano v zadnjem župnijskem listu, naj bolni in ostareli, ki bi želeli obisk duhovnika za prvi petek, to sporočijo v župnišče. Ker zdravstvene razmere še vedno niso povsem mirne, bolni in ostareli pa so posebej občutljiva skupina, nikogar z obiskom ne želimo zdravstveno ogrožati in obremenjevati. Ker pa si nekateri že zelo želijo obiska duhovnika, naj to sporočijo v župnišče in se bomo dogovorili za obisk. Obisk in sveta maša v Domu upokojencev Domžale in v Medgeneracijskem centru Bistrica trenutno še nista možna.

V soboto zvečer ob 18.00 bo srečanje animatorjev za poletni oratorij. Animatorje prosim, da so pozorni na sporočila preko interneta, saj se bo kakšna skupina animatorjev srečala že prej. Zaenkrat vse tako kaže, da bomo oratorij lahko izpeljali že takoj po zaključku šolskega leta. Več informacij pa bo sledilo prihodnji teden.

Prihodnja nedelja je praznik Svete Trojice. Znova vstopamo v čas med letom. Pri sveti maši ob 10.00 bomo imeli zaključek veroučnega leta. Letos žal ne bomo imeli blagoslova koles. Ker je to prva nedelja v mesecu, bomo po dolgem času znova imeli tudi gospodarsko nabirko. Upajmo, da bomo kmalu lahko začeli z deli na novi spovednici spredaj v stranski kapeli. Sedaj smo pridobili vse potrebne dokumente in bomo lahko začeli s konkretnimi deli. Prav tako nadaljujemo z deli v paviljonu.