Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 06. 2020

Nedelja Svete Trojice

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list. V župnijskem listu lahko tudi preberete, katerih gospodarskih stvari bi se radi lotili čez poletje.

Hvala za vaš dar, ki ga na današnjo prvo nedeljo v mesecu namenjate za gospodarske potrebe župnije.

Danes s sveto mašo ob 10.00 zaključujemo veroučno leto. Čeprav so bila naša srečanja letos zaradi korona virusa okrnjena, se je proces rasti v veri nadaljeval naprej, morali pa smo sprejeti še večjo mero osebne odgovornosti za to. Kako velika je moja pripadnost Cerkvi ali želja po zakramentih – to se pokaže takrat, ko me nič zunanjega ne sili k temu, ampak je to moja lastna odločitev in moje sodelovanje. Korona virus nam je tukaj nastavil kar močno ogledalo…

Kdor od veroučencev v tem tednu ni dobil spričevala, ga lahko dobi po sveti maši v zakristiji. Na internetni strani župnije so že odprte prijave za poletni oratorij. Prijave sprejemamo do ponedeljka, 22.6.

V preteklih letih smo v pomladanskih mesecih po ulicah pobirali denar za rože. Letos to žal ni bilo mogoče. Bo pa zato naslednji dve nedelji zadaj pod korom škatla, kamor lahko daste svoj dar v ta namen. Iz Depale vasi so nekaj že prinesli, iskrena hvala vsem!

Prav tako je pod korom na mizici na ogled knjiga, k nakupu katere vas vabimo že nekaj tednov: Zgodovina fare Domžale, delo Franca Bernika, prvega domžalskega župnika. V njej boste našli zgodovino Domžal v začetku 20. stoletja, opisano pa je vse, od gospodarstva, društev, politike, slamnikarstva, promet – res zanimivo branje. Knjigo lahko kupite v župnišču, cena je 20€.

Od torka naprej tudi v cerkvi veljajo nekoliko manj strogi predpisi. Preprosto povedano je tako: lahko ste brez mask, če je razdalja med vami dovolj velika. Če pa smo bolj stisnjeni med seboj, pa naj bi še vedno imeli zaščitne maske (izjema so člani iste družine oz. skupnega gospodinjstva). Za otroke in mladostnike maske niso več obvezne. Obhajilo se še vedno deli samo na roke, prav tako si razkužujmo roke pri vstopi in pri izstopu iz cerkve.

V četrtek obhajamo slovesni in zapovedani praznik Svetega Rešnjega telesa in krvi. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00, dopoldan ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Lepo vabljeni!

V soboto ob 9.00 vabljeni vsi starši prvoobhajancev na delovno akcijo čiščenja cerkve in njene okolice. S seboj prinesite tudi kakšno orodje, da ne bo kdo ostal praznih rok. Prav tako bomo imeli ob 9.00 srečanje za prvoobhajance, kjer bomo imeli pripravo na prvo sveto spoved, spovedovanje in še par drugih zanimivih stvari. Starši pridete po svoje otroke ob 15.00.

V soboto zvečer bomo po sveti maši izpostavili Najsvetejše v molitev in češčenje do polnoči. V preteklih letih se je namreč pokazalo, da v nočnih urah ni bilo nikogar v cerkvi ob Jezusu. Sedaj bomo imeli izpostavljeno do 24.00 ter nato zjutraj eno uro pred sveto mašo (od 7.00 dalje). Po jutranji sveti maši bomo imeli telovsko procesijo. Prosim za pomoč in sodelovanje: nošnja bander in neba, redarji, pritrkovalci, pevci, ministranti, … Prosim tudi za postavitev vseh štirih oltarjev, ki bodo na že ustaljenih lokacijah. Pri procesiji bo sodelovala tudi domžalska godba. Vsa zunanja praznovanja ob veliki noči so letos odpadla, zato naredimo to slovesnost še toliko bolj slovesno!