Avtor: zudomzale Objavljeno: 14. 06. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine.

Hvala za vaš dar, ki ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije.

Hvala vsem, ki ste v preteklem pastoralnem letu pomagali pri raznih dejavnostih v župniji. Kateheti, organisti in zborovodje, vsi liturgični sodelavci, voditelji raznih skupin, molivci, čistilke, … Zagotovo sem koga pozabil, vendar ne zamerite. Iskrena HVALA vsem, ki se trudite, da je naša župnija živa, dejavna in urejena!

Hvala staršem prvoobhajancev, ki so včeraj (sobota) počistili cerkev in jo pripravili za prihajajoče slavje.

Z današnjo nedeljo se od nas poslavlja bogoslovec Janez Pavel Šuštar, ki je bil v tem letu pri nas na praksi. Želimo mu, da bi vedno in povsod z veseljem služil Bogu in ljudem. Iskrena hvala za vso njegovo pomoč in sodelovanje v župniji. Vam ga priporočam v molitev, kot tudi vse ostale bogoslovce in letošnje novomašnike.

Na internetni strani župnije so že odprte prijave za poletni oratorij. Prijave sprejemamo do 22.6., vendar ne čakajte na zadnji trenutek.

Kot je bilo preteklo nedeljo oznanjeno, je zadaj pod korom škatla, kamor lahko oddate svoj dar za rože in ostale liturgične pripomočke. S tem vašim darom iz preteklih let smo pokrili večji del stroškov obnove poškodovanega bandera.

Vabljeni k nakupu knjige Franca Bernika: Zgodovina fare Domžale. Knjigo si lahko ogledate pod korom in jo kupite v župnišču.

Če bo šlo vse po napovedih, bomo v tem tednu opravili nujna vzdrževalna dela na strehi cerkve. V času del vas prosim, da poskrbite za svojo varnost in se ne zadržujete ob cerkvi. Bomo pa veseli vsakršne podpore.

Teden, ki je pred nami, bo v znamenju priprav na slovesnost prvega svetega obhajila. Vsak večer bomo s prvoobhajanci in njihovimi družinami imeli sveto mašo kot duhovno pripravo. Prav tako bo priložnost za sveto spoved. Vse prvoobhajance vam priporočam v molitev!

V sredo dopoldan bo v ljubljanski stolnici ob 9.00 krizmena sveta maša, kjer bodo škofje posvetili sveta olja (kar običajno naredijo na veliki četrtek).

V soboto ob 10.00 slovesnost prvega svetega obhajila. Cerkev je pri tej sveti maši rezervirana za družinske člane prvoobhajancev.

Prihodnja nedelja je 12. navadna nedelja med letom.