Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 07. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Izredne razmere se zaostrujejo. Kot ste verjetno že slišali, so nam v tem tednu škofje poslali dodatna navodila. Poleg mask na ustih, razkuževanja rok, obhajila na roke in povečane razdalje moramo od sedaj naprej imeti tudi kontaktne številke vseh, ki ste prisotni pri posamezni sveti maši. Ta ukrep je bil sprejet s tem namenom, da bi ob morebitni okužbi nekoga čim hitreje in čim lažje našli vse, ki bi bili v stiku s to osebo. Okužba se lahko zgodi tudi v cerkvi, zato moramo imeti vaše kontakte, da vas v takem primeru lahko obvestimo. Potrebovali bomo vaše telefonske številke. Zato vas prosim, da se od sedaj naprej pri vseh svetih mašah ustavite zadaj pod korom in v škatlo vržete listek s svojo telefonsko številko (to lahko napišete že doma) ali pa jo napišete na seznam na list, ki je na mizi ob škatli. Vaše telefonske številke moramo hraniti en mesec, nato jih bomo uničili. Ni potrebno pisati imena in priimka, naslova ali katerega koli drugega podatka, zadošča samo telefonska številka. Ta ukrep velja tudi za svete maše med tednom.

V tem tednu smo zamenjali že skoraj celotno leseno oblogo na stavbi veroučnih učilnic. Ostal nam je še del proti severu, kjer pa moramo najprej zamenjati del podstrešne konstrukcije, saj je preperela. Upajmo, da bomo tudi to čim prej naredili in potem lahko zaključimo s tem projektom. Hvala vsem 13 osebam, ki ste se odzvali povabilu in v tem tednu skupaj naredili preko 250 ur prostovoljnega dela. Res iskrena hvala!

Do 1. avgusta vabljeni na ogled razstave o Francu Berniku, ki je postavljena v Knjižnici Domžale. Njegovo knjigo Zgodovina fare Domžale, ki je v bistvu kronika začetka 20 stoletja v Domžalah, pa lahko kupite tudi v župnijskem uradu.

Če bo možno, se bomo zadnjo soboto v avgustu (29.8.) podali na enodnevno župnijsko romanje. Tokrat bomo odkrivali izvor celjskih grofov: grad Žovnjek, Braslovče, ogled hmeljarskega muzeja v Savinjski dolini, Celje ter zaključek v Teherjah. Ta teden zgolj termin in prve informacije, več bo znanega prihodnji teden.

Danes obhajamo Krištofovo nedeljo. Ob koncu svete maše bomo imeli najprej blagoslov tukaj v cerkvi, nato pa bo šel duhovnik po vseh parkiriščih in bo blagoslavljal vaša vozila. Povabljeni k darovanju ob tem, vaš dar bo šel za nakup prevoznih sredstev naših misijonarjev. Svoj dar lahko daste v škatlo zadaj pod korom ali ob blagoslovu vozila.

Prihodnja nedelja bo 18. navadna nedelja med letom. Ker bo to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Iskrena hvala!