Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 08. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo ob blagoslovu vozil darovali za naše misijonarje. Zbrali smo malo več kot 2.700€, ki jih bomo poslali na Misijonsko pisarno, oni pa potem naprej v misijone.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes na prvo nedeljo v mesecu namenili za gospodarske potrebe župnije. Hkrati vas vabim tudi k solidarnosti in pomoči vsem, ki so v tem tednu v neurju utrpeli škodo na strehah hiš, da bo tudi ta škoda čim prej odpravljena.

Ob katastrofi, ki je v teh dneh zadela Domžale, so pomoč ponudili tudi iz Škofijske Karitas Ljubljana. Če je kdo, ki bi sanacije škode ne zmogel ali bi bil zaradi tega v veliki stiski, so nam obljubili pomoč. V ponedeljek boste lahko v župnijski pisarni dobili formular, ki se ga izpolni in pošlje v Ljubljano, da potem tudi oni lahko pomagajo. Vsi smo torej naprošeni, da pomagamo drug drugemu, tudi na tak način, da ponesemo to informacijo naprej in poiščemo tiste, ki bi to pomoč potrebovali. Sedaj je potrebno hitro pomagat, zato ne odlašajmo predolgo.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri zamenjavi lesene obloge na stavbi veroučnih učilnic. Vesel sem, da nam je uspelo narediti še eno stvar, ki je bila potrebna popravila in da smo to uspeli kvalitetno narediti kar sami.

Še naprej vas prosimo, da upoštevate vse ukrepe za zajezitev korona virusa. Hkrati vas tudi prosimo, da vpisujete vaše telefonske številke na seznam zadaj pod korom oz. da listek z vašo številko vržete v škatlo, ki je pod korom na mizici.

Kot rečeno, ste zadnjo soboto v mesecu avgustu vabljeni na enodnevno župnijsko romanje. Ogledali si bomo grad Žovnek, Braslovče, šli v muzej hmeljarstva in na degustacijo piva, si ogledali Celje in na koncu poromali v Teharje. Program lahko preberete zadaj pod korom, cena romanja je 59€ (če nas bo v avtobusu vsaj 40 oseb). Tudi glede varnostnih ukrepov so na letakih vse potrebne informacije. Prijavite se lahko v župnišču, kjer boste dobili tudi ostale potrebne informacije. Lepo vabljeni!

Župnik bom v prihodnjih dveh tednih malo več odsoten, zato se za vse nujne zadeve obrnite na g. Andreja.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bo g. Andrej obiskoval bolnike in ostarele po župniji, zato v petek dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

Prihodnja nedelja bo 19. navadna nedelja med letom, goduje sv. Terezija Benedikta od Križa, bolj poznana kot Edith Stein, mučenka in sozavetnica Evrope.