Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 09. 2020

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Zadaj med tiskovino se nahaja tudi katehetsko pismo, kjer so napisani vsi potrebni podatki glede novega veroučnega leta. Urnik skupin, termin vpisa, stroški… V tem tednu bomo v ponedeljek in torek čistili veroučne prostore, zato vse lepo vabim k tej delovni akciji. Dopoldne začnemo ob 9.00, popoldne ob 15.00, lahko pa pridete tudi izven teh ur, saj bo dela za vse dovolj. Tudi veroučenci in stari starši – vsak lahko nekaj naredi. Naj ne bo v nas miselnosti: saj bo že nekdo drug to naredil. Ker smo v času korona virusa, moramo učilnice še toliko bolj počistit in razkužit. Od srede naprej pa imamo nato vpis k verouku po urniku, kot je zapisan v katehetskem pismu.

Še naprej ste naprošeni, da se držite predpisanih ukrepov v času korona virusa. Verjetno bo to še kar nekaj časa naša stalnica, zato je dobro, če to čim prej osvojimo. Tudi pri verouku bomo najverjetneje morali nositi maske.

V tem tednu so uradne ure v župnijski pisarni še po počitniškem razporedu.

V ponedeljek ob 15.00 sveta maša v MGC Bistrica.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k prejemu svete spovedi. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele po župniji.

Prihodnja nedelja bo 23. navadna nedelja med letom, angelska nedelja, za našo župnijo tudi katehetska nedelja, saj začenjamo novo katehetsko leto. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali animatorji poletnega oratorija, zato bo tudi sveta maša bolj oratorijsko obarvana. Ob koncu svete maše bomo imeli blagoslov šolskih torb, ki jih otroci ta dan prinesejo s seboj k sveti maši. Otroci, starši, stari starši… vsi lepo vabljeni, da z Bogom začnemo novo šolsko in pastoralno leto.

Prihodnjo nedeljo bo znova sveta maša tudi ob 11.30.