Avtor: zudomzale Objavljeno: 23. 03. 2014

Oznanila 3. postna nedelja

Na razpolago je nova številka Družine, Ognjišča in župnijskega lista. Še kakšna druga revija se najde vmes, tako da vse to priporočamo v branje.

V župnijskem listu boste med drugim lahko brali o stroških ogrevanja na način, kot imamo sedaj urejeno. Na kurilno sezono nas trenutno po izračunih ogrevanje stane okoli 8.000€. Z ureditvijo enotnega sistema ogrevanja, predvsem pa z zamenjavo energenta (da bi se ogrevali na sekance), bi lahko strošek letnega ogrevanja spravili pod 2.000€. Je pa res, da bi nas začetna investicija stala 40.000€, vendar bi se nam ta strošek v 6 letih že izplačal. Vem, da so sedaj časi, ko je denarja vedno manj, vendar vas vabim in prosim za pomoč, da ta denar zberemo in si s tem zmanjšamo stroške ogrevanja za prihodnje sezone. Za vsak vaš dar že vnaprej hvala!

V torek praznujemo praznik Gospodovega oznanjenja. Svete maše bodo ob 8.00 zjutraj, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Lepo vabljeni, da se na ta dan tudi preko svete maše zahvalimo našim staršem za življenje, ki so nam ga posredovali.

V noči iz sobote na nedeljo se premakne ura na poletni čas, kar pomeni, da bodo od prihodnje nedelje dalje večerne svete maše tako ob nedeljah kot ob delavnikih ob 19.00.

DOGODKI MED TEDNOM:

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga bodo pripravili člani družinske kateheze. Če bo lepo vreme, se dobimo pri skakalnicah, sicer bomo imeli molitev tukaj v cerkvi.

V ponedeljek zvečer ob 18.30 redno srečanje tistih, ki v postnem času delate »duhovne vaje v vsakdanjem življenju«.

V torek zvečer takoj po sveti maši bo srečanje animatorjev za poletni oratorij. Stari in novi animatorji, zlasti mladi iz 9. razreda, lepo vabljeni!

V sredo zvečer smo ob 19.00 vsi lepo vabljeni v Kulturni dom Franca Bernika na praznovanje materinskega dne, ki ga organizira Župnijska karitas Domžale, sodelujejo pa tudi otroci iz vrtca Dominik Savio ter naš otroški pevski zbor. Lepo vabljeni!

V petek zvečer po večerni sveti maši molitev križevega pota pripravijo člani molitvene skupine. Povabljeni, da se jim pridružimo v molitvi.

Prihodnjo nedeljo bomo imeli molitev križevega pota na planini Osredek. Dobimo se ob 13.30 na parkirišču pri župnišču in gremo nato skupaj na pot. Istočasno bo tudi dekanijski križev pot za mlade, ki se bo pričel ob 15.00 v vasi Podstran in nato peš proti sv. Mohorju. Mladi, lepo vabljeni!