Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 03. 2014

Oznanila 4. postna nedelja

Razni časopisi in cerkvene revije vas čakajo na mizici za tiskovino – vzemite v branje!

Danes ponoči (sobota-nedelja) se je premaknila ura na poletni čas, zato se je spremenil tudi urnik večernih svetih maš ter urnik uradnih ur v župnišču. Večerne svete maše tako ob nedeljah kot med tednom so od sedaj naprej ob 19.00. Pri uradnih urah je sprememba zgolj v popoldanskem času: od 17.00 do 19.00 (dve uri pred večerno sveto mašo).

Hvala vsem, ki ste včeraj naredili generalno čiščenje župnišča pred prazniki. Hkrati pa vas vse vabim na generalno predpraznično čiščenje cerkve, ki ga bomo imeli v soboto, 5. aprila. Začeli bomo takoj po jutranji sveti maši. Več kot je pridnih rok, hitreje je delo opravljeno! Prinesite s seboj tudi kakšne pripomočke in krpe.

Hvala tudi vsem, ki ste že v tem tednu prinesli svoj dar za zamenjavo centralne kurjave. V prihodnji številki Župnijskega lista bomo objavili tudi številko transakcijskega računa z vsemi potrebnimi podatki, da lahko (kdor bi želel) nakažete svoj dar tudi preko banke.

Otroci bodo v tem tednu pri verouku dobili prijavnice za oratorijski dan, ki ga bomo imeli v soboto, 12. aprila. Prijavnice naj nato čim prej prinesejo nazaj, da bomo vedeli, koliko materiala moramo pripraviti. Vse ostalo piše na prijavnici.

Prihodnjo nedeljo boste po vseh svetih mašah lahko dobili oljčne vejice, napovedali pa so se tudi iz sosednje župnije Ihan, da bodo prodajali butarice, ki jih boste nato prinesli h blagoslovu na cvetno nedeljo. Vaš dar za oljčne vejice bo šel za župnije v slovenski Istri.

DOGODKI MED TEDNOM:

Danes popoldan (nedelja) vabljeni k molitvi križevega pota. Če bo lepo vreme, se ob 13.30 zberemo na parkirišču in nato skupaj odidemo proti planini Osredek. S seboj imejte primerno pohodno obutev in opremo. Istočasno bo tudi dekanijski mladinski križev pot, ki se bo začel ob 15.00 v vasi Podstran in nato po poti proti sv. Mohorju.

V ponedeljek zvečer ob 19.30 redno srečanje za udeležence »duhovnih vaj v vsakdanjem življenju«.

V ponedeljek ob 20.00 srečanje tajništva ŽPS.

V torek popoldan ob 15.00 je sveta maša v D.U.D.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše letošnjih birmancev.

Petek je prvi v mesecu, zato bova duhovnika dopoldne obiskovala naše preizkušene in ostarele brate in sestre. Dopoldne zaradi tega ne bo uradnih ur. Če za koga veste, ki bi pred prazniki želel prejeti zakratmente in ne more v cerkev – povejte in bova duhovnika prišla do te osebe. Vsi pa lepo vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote v mesecu!

V petek popoldne ob 17.00 odhod animatorjev za poletni oratorij na anima vikend k sv. Joštu nad Kranjem.

V petek zvečer pri sveti maši sodelujejo skavti, prav tako vodijo molitev križevega pota po sveti maši.

V petek zvečer ima svoje redno srečanje zakonska skupina.

Prihodnjo nedeljo bomo imeli molitev križevega pota organizirano v okviru dekanije. Dobimo se ob 15.00 v Žejah in gremo nato skupaj proti sveti Trojici. Vabljeni!