Avtor: zudomzale Objavljeno: 14. 03. 2021

4. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine.

Danes obhajamo 4. postno nedeljo, ki je tudi papeška nedelja. Spominjamo se 8. obletnice izvolitve papeža Frančiška na čelo Katoliške cerkve. Zato bomo ob koncu svete maše zapeli zahvalno pesem in se Bogu zahvalili za sedanjega voditelja Cerkve. Je pa danes tudi dan molitve za žrtve virusa Covid-19. Ob 11.00 bo na Ljubljanskih Žalah potekala žalna slovesnost v spomin vsem žrtvam epidemije in njihovih svojcev.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. Hvala tudi za vso podporo nam duhovnikom in celotni župniji!

Ker se je g. Andrej okužil s korona virusom, bo do nadaljnjega odsoten iz župnije. Nima kakšnih hujših zapletov, le v karanteni mora biti. Doma vsak dan mašuje po namenih, ki ste jih v preteklosti dali ob pogrebih vaših dragih.

V tem tednu bo priložnost za predpraznično spoved v ponedeljek in torek zvečer od 17.00 dalje, spovedoval bo župnik iz Trzina g. Boštjan Guček.

V petek praznujemo praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednikazačetek tedna družine. Tukaj bosta sveti maši kot običajno ob 7.00 in ob 18.00. Ob 10.00 smo bili vedno povabljeni k romarski sveti maši v župnijo Vir. Letos žal pri tej sveti maši ne boste mogli sodelovati, lahko pa jo boste spremljali preko interneta na internetni strani župnije Vir ali preko Youtube kanala. Zaradi praznika v petek odpadejo uradne ure v župnijski pisarni.

Ob petkih zvečer vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga imamo preko interneta. Molitev je ob 19.30, pripravljajo jo različne skupine iz naše župnije. Ta petek molitev pripravljajo skavti.

Na praznik sv. Jožefa bo zvečer ob 20.00 v cerkvi sv. Jožefa v Ljubljani slovesen začetek Tedna družine, s katerim tudi začenjamo Leto družine, ki ga je razglasil p. Frančišek. Vabljeni, da se pridružite dogodku preko Fb povezave: https://www.facebook.com/svjozef.si/live

DOGODKI ČEZ TEDEN

V ponedeljek dopoldan ob 10.00 srečanje tajništva Župnijskega lista.

Prihodnja nedelja bo 5. postna nedelja, tiha nedelja. Ob 10.00 prenos svete maše po internetu, maša je brez ljudstva, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 11.45. Popoldan ob 15.00 bo prenos dekanijskega križevega pota iz župnije Dob, prenos boste lahko spremljali na internetni strani župnije Dob.