Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 03. 2021

5. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

V Župnijskem listu že lahko preberete vse glede praznovanja velike noči. Če bo ostalo tako, kot je trenutno dovoljeno, potem boste v določenem številu lahko prisotni tudi pri obredih velikega tedna. Vzemite in si preberite!

Vse sprostitve glede svetih maš veljajo samo v primeru, da ne bomo s strani države v prihodnjih dneh deležni kakšnih strožjih ukrepov: že prihodnjo nedeljo bi imeli znova sveto mašo ob 8.00 in ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. (Ob 11.30 še ne bo svete maše, ker se prekriva s svetim obhajilom). V cerkvi bo lahko prisotnih 40 oseb, potrebno pa se bo vpisati v seznam zadaj pod korom. Zakonca štejeta kot ena oseba in se usedeta skupaj na eno prost mesto. Če vas je iz istega gospodinjstva 3 ali več oseb, se vpišite pod dve številki na seznamu in se usedete vsi v eno klop. Isti sistem bo veljal tudi za veliko tridnevje in veliko noč. Prosim vas, da se za tridnevje vpišete najprej za en dan in ne več ter tako daste možnost prisotnosti še komu drugemu.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali nam duhovnikom.

G. Andrej preboleva korona virus in upajmo, da bo od ponedeljka naprej znova lahko med nami.

V tem tednu bodo imeli veroučenci sveto spoved pred velikonočnimi prazniki. Spoved bo ob rednih urah verouka.

Danes popoldan ob 15.00 vabljeni k molitvi dekanijskega križevega pota. Molitev boste lahko spremljali na internetni strani Župnije Dob.

V četrtek praznujemo praznik Gospodovega oznanjenja sklep tedna družine. Tukaj bosta sveti maši kot običajno ob 7.00 in ob 18.00.

Ob petkih zvečer vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga imamo preko interneta. Molitev je ob 19.30, ta petek molitev pripravljajo birmanci.

V noči iz sobote na nedeljo bomo znova prestavili uro na poletni čas. Večerna sveta maša bo od nedelje naprej ob 19.00. Iz tega razloga se podaljšajo tudi uradne ure v župnijski pisarni (ponedeljek in petek, 8.00-10.00 ter 17.00-18.45).

Prihodnja nedelja bo 6. postna nedelja, cvetna nedelja. Sveta maša bo ob 8.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Za prisotnost pri sveti maši se je potrebno prijaviti/vpisati v seznam zadaj pod korom. Ob 10.00 prenos svete maše po internetu, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 11.45. Že danes pa lahko zunaj pred cerkvijo dobite oljčne vejice in butarice iz Ihana. Dar od butaric so ihanci darovali za našo cerkve. Dar od oljčnih vejic gre za materialno vzdrževanje župnij v slovenski Istri. Iskrena hvala!