Avtor: zudomzale Objavljeno: 27. 03. 2021

6. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Pred nami je veliki teden. Kako bomo praznovali velikonočne praznike, je v tem trenutku še zelo negotovo. V zadnji številki Župnijskega lista ste lahko že prebrali, kdaj bodo obredi velikega tedna, blagoslovi jedil in maše za veliko noč. Če se bo zgodila popolna zapora javnega življenja, kot se napoveduje, potem bomo znova obhajali praznike v krogu naših družin. V vsakem primeru bo za veliko tridnevje vsak večer ob 19.00 prenos po internetu, prav tako za veliko noč ob 10.00. Spremljajte dogajanje v cerkvi in razna obvestila, da boste vedeli, kako in kje lahko sodelujete. Za praznike zadaj pod korom visi list za prisotnost pri obredih velikega tedna, vendar to velja samo v primeru, da bo pri obredih dejansko moč sodelovati. V vsakem primeru pa najprej v svojih srcih pripravimo prostor za Jezusovo vstajenje, saj pravo praznovanje ni v zunanjem dogajanju, ampak v našem srcu!

Danes ponoči smo prestavili uro na poletni čas, zato bodo večerne svete maše od sedaj naprej ob 19.00.

V tem tednu bo v ponedeljek, torek in sredo priložnost za sveto spoved od 17.00 ure dalje. Spovedovala bova domača duhovnika.

Veroučenci se v tem tednu v času rednih ur verouka dobimo v cerkvi.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali nam duhovnikom.

V sredo dopoldne bova duhovnika pred prazniki obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre. Če bi kdo na novo želel obisk duhovnika, nam to sporočite v župnišče.

Na veliki četrtek zjutraj ni svete maše, zvečer ob 19.00 slovesna sveta maša velikega četrtka. Po večerni sveti maši boste zunaj pred cerkvijo lahko dobili oblate za sobotni blagoslov.

Na veliki petek ni svete maše. Popoldne ob 15.00 bomo tukaj v cerkvi molili križev pot v spomin na Jezusovo smrt. Zvečer ob 19.00 bodo obredi velikega petka. Nabirka velikega petka je namenjena v pomoč Cerkvi v Sveti Deželi.

Velika sobota: začnemo ob 6.00 z blagoslovom ognja, nato so od 7.00 dalje ure molitve pri Božjem grobu. Za razpored molitev si poglejte v Župnijski list. Blagoslovi velikonočnih jedil bodo po razporedu, kot je objavljeno v Župnijskem listu. Zvečer ob 19.00 obredi velike sobote.

Prihodnja nedelja bo največji krščanski praznik: Velika noč Gospodovega vstajenja. Vstajenska sveta maša bo ob 6.30, vstajenske procesije ne bo v nobenem primeru. Svete maše bodo nato še ob 8.00, ob 9.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Za prisotnost pri sveti maši se je potrebno prijaviti/vpisati v seznam zadaj pod korom. Ob 10.00 prenos svete maše po internetu, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 11.45.