Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 04. 2021

Velika noč

Na razpolago imate velikonočno dvojno številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

Danes praznujemo največji krščanski praznik: Veliko noč – praznik Gospodovega vstajenja. Hvala vsem, ki ste v teh težkih razmerah pomagali, da smo lahko lepo obhajali veliko tridnevje in samo Veliko noč. Načrtovano je bilo drugače od tistega, kar smo potem lahko dejansko izpeljali. Se opravičujem vsem, ki ste iskali razne podatke glede blagoslovov, pa jih niste mogli dobiti. Hvala pa članoma tehnične ekipe, ki ste poskrbela za vse prenose, da se je na tak način dogajanje iz cerkve lahko preneslo tudi v naše domove. Bogu hvala za televizijo, radio in ostale socialne medije, preko katerih ste v teh dneh lahko spremljali praznično dogajanje. In če nas bodo kdaj prosili za kakšno podporo (TV Exodus, Radio Ognjišče, tudi lokalni mediji), se spomnimo, kaj smo v teh dneh lahko dobili preko njihovega dela. Hvala vsem!

Veroučenci imajo v tem tednu velikonočne počitnice.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali osebno nam duhovnikom.

Danes bo sedaj po sveti maši možnost za prejem svetega obhajila do 12.00. Običajno smo imeli na Veliko noč tudi ofer – darovanje za potrebe cerkve. Škatla je zadaj pod korom, že vnaprej hvala za vsak vaš dar! Zaradi vaše varnosti vas prosim, da se po prejemu obhajila ne zadržujete zunaj pred cerkvijo. Napovedane so kontrole in je škoda, da bi morebitna kazen komu pokvarila praznično vzdušje.

V tem tednu poteka devetdnevnica Božjega usmiljenja. Ker ne moremo moliti skupaj v cerkvi, vzemite pripravljene zgibanke, ki so zadaj pod korom in molitev opravite sami doma.

V tem tednu bomo duhovniki maševali po vaših namenih, žal pa verniki ne boste mogli biti z nami v cerkvi. Po navodilu škofov so svete maše do prihodnje nedelje brez ljudstva. Bodimo povezani v duhu in molitvi!

Zdravstveno stanje g. Avguština je slabo, vendar ni več v bolnici, ampak je že v domači oskrbi. Vsak dan je povezan z nami preko mašne daritve, saj tudi redno še mašuje po naših namenih. Priporočamo ga vam v molitev!

Na velikonočni ponedeljek bo prenos svete maše ob 10.00 preko interneta. Po sveti maši bo priložnost za prejem obhajila do 11.45.

Prihodnja nedelja je 2. Velikonočna nedelja – bela nedelja – nedelja Božjega usmiljenja. Internetni prenos svete maše bo ob 10.00, po maši možnost za prejem svetega obhajila do 11.45.