Avtor: zudomzale Objavljeno: 18. 04. 2021

3. velikonočna nedelja

Na razpolago imate številko Družine ter nov Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali za duhovnike.

Pred nami je teden molitve za duhovne poklice. Pri svetih mašah bomo vsak dan poslušali kratka razmišljanja, ki so nam jih pripravili ob tej priliki. Radi vključujmo v svojo molitev prošnjo, da bi nam nikoli ne zmanjkalo duhovnih poklicev: duhovnikov, redovnikov, redovnic, misijonarjev, pa tudi dobrih očetov in mater, saj se vsak duhovni poklic začne v domači družini.

Z veroučenci nadaljujemo z veroukom. Vsak katehet bo svoji skupini sam sporočil, na kakšen način bomo nadaljevali z urami verouka. Starši, preglejte elektronsko pošto, da boste vedeli kako in kaj.

Vabljeni k svetim mašam! Za prisotnost pri nedeljski sveti maši je potrebna prijava. Zadaj pod korom je seznam, na katerega se vpišete. Ko prostora na seznamu ni več, je cerkev polna. Pravilo sedaj že poznate: posameznik ali dva iz skupnega gospodinjstva se vpišeta pod eno številko; če ste iz iste družine trije ali več oseb, se vpišete pod dve številki in zavzamete celo klop. Bodimo pozorni, da sveta maša ne bi postala zgolj ena od oddaj na televiziji, ki jo gledamo, ampak da je to še vedno srečanje z živim Bogom!

Poleg knjige Zgodovina fare Domžale lahko v župnišču dobite tudi knjigo nekdanjega domžalskega župnika Toneta Kompareta s pomenljivim naslovom: Kako sem postal čudak. Gospod Kompare opisuje razne prigode svojega duhovniškega življenja, med drugim opisuje tudi tri leta svojega župnikovanja tukaj v Domžalah. Priporočeni dar za knjigo je 10€, dobite pa jo lahko v župnišču.

Prihodnja nedelja je 4. velikonočna nedelja – nedelja Dobrega Pastirja – sklep tedna molitve za duhovne poklice. Še naprej ohranjamo internetni prenos svete maše ob 10.00, po maši bo možnost za prejem svetega obhajila do 11.45.