Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 04. 2021

4. velikonočna nedelja

Na razpolago imate številko Družine ter Ognjišče.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije.

Zaključujemo teden molitve za duhovne poklice. Hvala vsem, ki radi molite za duhovne poklice, v ta namen darujete za svete maše ali z drugimi žrtvami in dobrimi deli skrbite za nas ter prosite Boga za nove duhovne poklice in svetost že poklicanih.

Veroučenci imajo v tem tednu šolske in veroučne počitnice.

Razmere se nekoliko sproščajo – tudi v cerkvi. To ne pomeni, da je konec vseh ukrepov, predvsem ne sme biti konec naše previdnosti in samovarovalnega ravnanja. Z mesecem majem znova uvajamo nedeljsko sveto mašo ob 11.30, zato bo časa za obhajilo po sveti maši ob 10.00 nekaj manj. Ker vas je več pri sveti maši, potem ni več tolikšne časovne potrebe za obhajilo po maši. Žal še vedno velja omejitev števila vernikov znotraj cerkve, zato se je za prisotnost pri sveti maši v cerkvi potrebno vpisati v seznam zadaj pod korom. Še vedno ohranjamo prenos svete maše po internetu, vklopljeno bo tudi ozvočenje zunaj cerkve, znova je dovoljeno ljudsko petje v cerkvi, ki je bilo do sedaj prepovedano. Mogoče nam pa počasi uspe znova se vrniti nazaj v približno normalno življenje.

V soboto vstopamo v Marijin mesec maj. Vabljeni k šmarničnemu branju vsak dan. Za odrasle bomo pri jutranjih svetih mašah brali razmišljanja Marka Rijavca: Camino, pot, ki se začne na koncu. Ob večerih pa bomo brali knjigo Tadeje Roblek: K Mariji na izlet. Večerno branje šmarnic bo možno spremljati tudi po internetu na naši internetni strani vsak dan ob 19.45 (razen ob nedeljah). Mnogi pravite, kako pogrešate sveto mašo v živo: lahko si pa za letošnje šmarnice zadamo takšno nalogo, da gremo v mesecu maju enkrat med tednom k sveti maši (poleg nedelje). Zlasti zjutraj ni nikoli preveč ljudi v cerkvi, je vedno še dovolj prostora.

V soboto praznujemo praznik sv. Jožefa, delavca. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00 ter zvečer ob 19.00. Zvečer bomo zapeli tudi litanije Matere božje ter prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je 5. velikonočna nedelja. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Iskrena hvala!