Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 05. 2021

5. velikonočna nedelja

Na razpolago imate številko Družine, Župnijski list in še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe župnije.

Veroučenci so zaključili prvomajske počitnice, znova začenjamo z veroukom za vse skupine po urniku, kot smo ga oznanili v začetku leta. Dobimo se v veroučnih učilnicah.

Vabljeni vsak dan k sveti maši in šmarnični pobožnosti. Po večerni sveti maši bomo imeli vedno še litanije Matere Božje in prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Šmarnice lahko spremljate tudi preko interneta vsak dan ob 19.45 na naši župnijski strani. Ob nedeljah bomo imeli šmarnice pri sveti maši ob 10.00.

V četrtek, 6. maja, goduje sv. Dominik Savio, zavetnik mladine in tudi zavetnik našega vrtca. Ta dan bodo v vrtcu organizirali zbiralno akcijo starega papirja, pred vrtcem bo cel dan stal kontejner, kamor lahko pripeljete odpadni papir. Tudi na tak način lahko podpremo delovanje vrtca, predvsem pa bodimo hvaležni in veseli, da imamo možnost vzgoje najmlajših v krščanskih vrednotah, ki jih prepoznavamo za svoje. Hvala tudi vodstvu in vsem zaposlenim v vrtcu za njihovo vsakdanje delo in prizadevanje. Običajno so vsako leto pripravili sodelovanje pri nedeljski sveti maši, letos pa zaradi korona virusa to žal ni možno.

Vabljeni k nakupu knjige Franca Bernika: Zgodovina fare Domžale – 3. del, prav tako lahko dobite knjigo Toneta Kompareta: Kako sem postal čudak. Obe knjigi lahko dobite v župnišču.

V ponedeljek zvečer ob 20.30 srečanje za animatorje birmanskih skupin.

V torek goduje sv. Florijan, zavetnik gasilcev. Letos žal nimamo posebne Florijanove svete maše, a se kljub temu spomnimo naših gasilcev in bodimo Bogu hvaležni zadnje, da nam ob vsaki nevarnosti radi priskočijo na pomoč.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje za starše veroučencev 9. razreda (starši birmancev, ki bi morali imeti birmo lani oktobra). Dobimo se tukaj v cerkvi.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k sveti spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji.

Prihodnja nedelja je 6. velikonočna nedelja – nedelja turizma. Ob 10.00 bo prenos svete maše po internetu in nato priložnost za prejem obhajila do 11.25.