Avtor: zudomzale Objavljeno: 17. 05. 2021

7. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

V Župnijskem listu si lahko preberete razpored za čiščenje cerkve po ulicah, kot smo to imeli v navadi v preteklih letih. Tako vsaj za kakšen teden redne skupine lahko malo počijejo, odgovornost za lepoto cerkve pa je na nas vseh. Ker so pred nami tudi slovesnosti prvega svetega obhajila in svete birme, je razpored malo spremenjen, zato bodite še toliko bolj pozorni.

V preteklih letih ste po ulicah zbirali denar za rože in za ostale cerkvene paramente. Letos ne bi denarja pobirali po hišah, bo pa zato zadaj pod korom od prihodnje nedelje dalje skrinjica, kamor boste lahko oddali svoj dar v ta namen. Iskrena hvala!

Hvala tudi za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali za nas duhovnike.

Smo v času binkoštne devetdnevnice, ko posebej molimo za darove Svetega Duha. Ne samo birmanci – teh darov potrebujemo vsi! Mogoče v zadnjem času predvsem daru poguma, da bi v svojih srcih ne bili več tako preplašeni.

Iz zdravstvenega doma Domžale smo dobili povabilo, da se čim prej prijavimo za cepljenje proti korona virusu. K cepljenju nas pozivajo tudi naši škofje, saj bomo le tako dosegli zadostno precepljenost in zmanjšali vpliv virusa na naše vsakdanje življenje.

Vabljeni vsak dan k sveti maši in šmarnični pobožnosti. Šmarnice lahko spremljate tudi na naši internetni strani.

V četrtek dopoldan bomo duhovniki v ljubljanski stolnici obhajali krizmeno sveto mašo, ki bi morala biti že za veliki četrtek, pa je bila takrat prestavljena zaradi izrednih razmer. Pri tej sveti maši bo g. nadškof posvetil sveta olja, ki jih bomo potem uporabljali pri podeljevanju zakramentov skozi celo leto. Vabljeni, da to dogajanje podpremo z molitvijo in s prošnjo za blagoslov.

V petek dopoldan zaradi dekanijskih obveznosti ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V soboto imamo generalno čiščenje cerkve pred slovesnostjo prvega obhajila in birme. Dobimo se ob 8.30, s seboj prinesite primerno orodje, tudi za ureditev okolice cerkve. Posebej lepo vabljene družine prvoobhajancev in birmancev!

Prihodnja nedelja je zadnja nedelja velikonočnega časa – binkoštna nedelja. Ob 10.00 bo prenos svete maše po internetu in nato priložnost za prejem obhajila do 11.25.