Avtor: zudomzale Objavljeno: 24. 05. 2021

Binkošti

Na razpolago imate novo številko Družine.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali za nas duhovnike. Zadaj pod korom je tudi skrinjica, v katero lahko oddate vaš dar, namenjen za rože in ostale cerkvene paramente. Kot ste lahko prebrali v zadnjem Župnijskem listu, letos denarja ne bomo pobirali po hišah, ampak lahko svoj dar vržete v nabiralnik, ki bo zadaj pod korom. Iskrena hvala!

Danes obhajamo binkoštno nedeljo – praznik Svetega Duha, ko je prišel nad apostole in po njih na vse nas. Radi molimo in prosimo za darove Svetega Duha, da bomo z veseljem in zaupanjem sledili Kristusu.

Pred nami je teden priprav na slovesnost prvega svetega obhajila. Hvala vsem, ki ste včeraj hitro in temeljito pospravili ter očistili cerkev. Družine prvoobhajancev ste posebej lepo vabljene v tem tednu vsak večer ob 19.00 k sveti maši, da se skupaj duhovno pripravimo na bližajočo se slovesnost. Prvo sveto obhajilo bomo imeli v soboto ob 10.00, cerkev pa bo ob tej priliki cela rezervirana za družine prvoobhajancev. Bomo pa imeli prenos slovesnosti tudi preko interneta, prav tako bo možno spremljati celo slovesnost tudi zunaj na trgu.

Ekipa iz Štude in Spodnjih Domžal sporoča, da bodo čistili cerkev v petek ob 16.00. Če je še kdo iz tega konca župnije, se jim lahko pridruži!

Vabljeni vsak dan k sveti maši in šmarnični pobožnosti. Šmarnice lahko spremljate tudi na naši internetni strani.

V župnišču še vedno lahko kupite knjigo Franca Bernika: Zgodovina fare Domžale ter knjigo Toneta Kompareta: Kako sem postal čudak.

V četrtek zvečer ob 20.00 vaja generalka za prvo sveto obhajilo.

V soboto ob 10.00 slovesnost prvega svetega obhajila.

Prihodnja nedelja je Nedelja Svete Trojice. V nedeljo bomo ob 10.00 še imeli prenos svete maše po internetu in nato priložnost za prejem obhajila do 11.25. V mesecu juniju prenosov ne bo več, saj so sedaj že vse svete maše po urniku, možno je spremljati sveto mašo zunaj cerkve, pa tudi v cerkvi je pri določenih mašah še veliko prostora. Verjamem, da nam je lažje spremljati sveto mašo od doma, vendar so nam škofje dali dovoljenje za te stvari samo za čas, ko res drugače ni šlo. Sedaj pa se stvari umirjajo in je prav, da se spet polno vključimo v cerkveno občestvo.