Avtor: zudomzale Objavljeno: 31. 05. 2021

Nedelja Svete Trojice

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ga namenjate za potrebe župnije ali za rože. Nabiralnik za vaš dar za rože je zadaj pod korom. Iskrena hvala!

Z današnjo nedeljo zaključujemo nedeljske prenose svetih maš ob 10.00. Vabljeni, da se znova srečamo tukaj v cerkvi ob oltarju!

Včeraj (sobota) smo obhajali slovesnost prvega svetega obhajila. Hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravah in sami izvedbi praznovanja! Radi molimo za prvoobhajance in njihove družine, da bi vedno znali živeti iz milosti svetega obhajila!

Pred nami pa je že slovesnost svete birme. Vse priprave smo sicer imeli že lani jeseni, same birme pa potem ne. Birmance vabim, da se v tem tednu udeležujejo večerne svete maše. V četrtek zvečer bomo imeli ob 20.00 vaje za birmo. Slovesnost svete birme bo v soboto ob 16.00, cerkev bo ob tej priliki cela rezervirana za družine birmancev. Bomo pa imeli prenos slovesnosti tudi preko interneta, prav tako bo možno spremljati celo slovesnost tudi zunaj na trgu.

V tem tednu imajo veroučenci sveto spoved – razen v sredo. Otroci iz sredinih skupin naj pridejo k spovedi v ponedeljek, torek ali četrtek.

Veroučenci se že lahko prijavite na poletni oratorij. Prijava je možna samo z elektronski prijavo na internetni strani naše župnije. Otroci vabljeni!

V torek zjutraj bo podjetje Prodnik začelo z odstranjevanjem nagrobnih okvirjev tistih grobov na zgornjem pokopališču, za katere nihče ne skrbi in so zapuščeni (se tudi ni nihče odzval na poslano pošto). Če je za kakšen grob lastništvo nejasno, lahko to še vedno uredite na Prodniku.

V ponedeljek zaključujemo z mesecem majnikom in šmarnično pobožnostjo. Ob koncu večerne svete maše bomo še skupaj zapeli litanije Matere Božje in prosili za blagoslov z Najsvetejšim. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer NI svete maše, saj smo ta dan vsi duhovniki odsotni – obhajamo dan spomina na naše mašniško posvečenje.

V četrtek praznujemo slovesni in zapovedani praznik Svetega rešnjega Telesa in Krvi. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00, ob 18.00 in ob 19.00.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k sveti spovedi. Duhovnika bova v petek dopoldne obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji.

V soboto ob 16.00 slovesnost svete birme.

Prihodnja nedelja je 10. navadna nedelja med letom. Po jutranji sveti maši bomo imeli (če bo vreme dopuščalo) slovesno telovsko procesijo do pokopališča in nazaj. Prosim vse za sodelovanje: družine, ki postavljate oltarje, ključarje, nosilce bander in sveč, pevce, pritrkovalce… Z nami bodo tudi godbeniki. Procesijo bomo slovesno zaključili pri zadnjem oltarju na trgu pred cerkvijo. K procesiji lepo vabljeni tudi otroci, zlasti letošnji prvoobhajanci, ki boste pri oltarjih potresali rožice. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Iskrena hvala!