Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 06. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list ter še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. Hvala tudi za vaš dar za rože, nabiralnik bo zadaj pod korom še do prihodnje nedelje. Iskrena hvala!

V tem tednu so veroučenci pri urah verouka dobili spričevala. S sveto mašo danes (nedelja) ob 10.00 zaključujemo veroučno leto. Vpis v novo veroučno leto bo v prvih dneh septembra. Vse potrebne informacije boste starši lahko dobili v katehetskem pismu konec meseca avgusta.

Otroci, vabljeni na poletni oratorij. Prijavite se lahko na internetni strani naše župnije, vendar s prijavo ne čakajte do zadnjega trenutka.

Konec meseca junija bomo praznovali 30 let samostojnosti naše domovine Slovenije. Škofje nas vabijo, da bi se na ta jubilej tudi duhovno pripravili. Zato bomo od srede naprej pri vseh svetih mašah poslušali kratka razmišljanja ter molili posebno molitev za domovino. Glede na vse dogajanje v politiki v zadnjem času, bo molitev za domovino več kot dobrodošla in potrebna. Že sedaj pa vabljeni k maši za domovino in kulturnemu programu, ki ga bomo imeli na predvečer praznika Dneva državnosti.

V župnišču še vedno lahko dobite knjige Franca Bernika kot tudi knjigo Toneta Kompareta.

Prihodnjo soboto cerkev čistite farani, ki živite na področju med Ljubljansko in Taborsko cesto (Vodovodna, Prečna, Partizanska, Kersnikova, Roška, Prešernova, Obrtniška in sosednje ulice). Iskrena hvala!

V ponedeljek zvečer ob 19.30 srečanje birmanskih animatorjev.

V soboto bi morali biti tradicionalno romanje ostarelih, bolnikov in invalidov na Brezje, vendar romanje žal odpade. Na Brezjah bo samo nekaj predstavnikov, vsi ostali pa smo povabljeni, da ob 10.00 spremljamo sveto mašo ali po RTV Slovenija 2 program ali preko radia Ognjišče.

V soboto bodo imeli birmanci 8. razreda tako imenovani birmanski dan, dobimo se ob 9.00 pred župniščem.

V soboto zvečer ob 20.00 ima svoje redno srečanje 2. zakonska skupina.

Prihodnja nedelja je 12. navadna nedelja med letom, goduje sveti Adalbert, škof.