Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 06. 2021

Na razpolago imate novo številko Družine in še nekaj drugih revij.

Še danes je pod korom nabiralnik za vaš dar za rože. Hvala za vso vašo skrb za našo župnijsko cerkev.

Danes (nedelja) je zadnji dan za prijavo na poletni oratorij. Vse otroke vabimo, da se nam pridružijo pri poletnem dogajanju od nedelje, 27.6. do petka, 2.7.

V petek praznujemo državni praznik - Dan državnosti. V tem tednu vsak dan poslušamo kratka razmišljanja o naši zgodovini ter molimo za našo domovino. Povabljeni smo, da se pridružimo pobudi 24 ur posta in molitve za domovino, ki bo od 21. junija od 18.00 do 22. junija do 18.00. V četrtek zvečer bomo pri večerni sveti maši molili za našo domovino Slovenijo, po maši pa bomo zunaj pred cerkvijo imeli še slovesno dviganje zastave, prižgali bomo kres ter imeli kulturni program. Letošnja slavnostna govornica bo gospa Dušica Kunaver. Lepo vabljeni!

Prihodnjo soboto cerkev čistite farani iz Stoba in Depale vasi.

V času oratorija bomo imeli vse dni spodaj na parkirišču postavljen kontejner za star papir. Ker skavti spomladi niso pobirali papirja, bo možnost za oddajo sedaj. Denar od zbranega papirja bo šel za oratorij.

V tem tednu uradne ure v župnijski pisarni odpadejo (v ponedeljek zaradi pogreba, s petek pa je državni praznik. Prihodnji teden pa bodo že po poletnem urniku, kar pomeni: ponedeljek in petek eno uro po jutranji sveti maši in eno uro pred večerno sveto mašo. Za nujne primere sem župnik ves čas dosegljiv na mobilnem telefonu.

V četrtek praznujemo praznik rojstva Janeza Krstnika. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00 in zvečer ob 19.00, ko bomo imeli sveto mašo za domovino, po maši sledi kulturni program ob Dnevu državnosti. Lepo vabljeni!

V petek praznujemo državni praznik, maše so po običajnem delavniškem redu. Ob 10.00 bo v župniji Ljubljana – Šiška diakonsko posvečenje, v diakona bo posvečen tudi Janez Pavel Šuštar, ki je bil v naši župniji na praksi.

V soboto bomo s kolesi poromali na Brezje. Zberemo se ob 3.15 na parkirišču pred učilnicami, ob 7.00 pa se na Brezjah pridružimo redni sveti maši. Vabljeni kolesarji, pa tudi vsi ostali, ki boste poromali na Brezje s svojimi avtomobili ter ste nas potem pripravljeni pripeljati nazaj domov.

Prihodnja nedelja je 13. navadna nedelja med letom, goduje sveta Ema (Hema) Krška, kneginja.