Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 06. 2021

Na razpolago imate novo dvojno številko novomašne Družine, Ognjišče in Župnijski list. V Župnijskem listu že lahko dobite vse potrebne informacije glede farnega romanja v začetku septembra. Prijavite se v župnijski pisarni.

Hvala za vaš dar, ki ste ga v preteklih tednih namenili za rože v cerkvi.

Danes (nedelja) popoldan začenjamo z letošnjim oratorijem. Prijavljenih je nekaj več kot 100 otrok, za katere bo skrbelo 40 animatorjev. Hvala za vso vašo podporo in pomoč, hvala tudi za razne sladke radosti in sadje, kar ste v preteklih letih prinašali v času oratorija in so otroci to z veseljem pojedli. Se priporočamo tudi za letošnje leto.

Oratorij bo trajal od nedelje popoldan do petka zvečer. V tem času vas prosim za previdnost okoli cerkve, da se ne bi po nepotrebnem zgodila kakšna nesreča. V petek zvečer pa ste si lepo vabljeni k večerni sveti maši, ki bo hkrati tudi zaključek oratorija in predstavitev vsega, kar bomo delali v tem tednu.

Zaradi oratorija v tem tednu odpadejo uradne ure v župnijski pisarni.

Spodaj na parkirišču bo ta teden stal kontejner za star papir. Če kdo res nima možnosti pripeljati papirja sam do župnišča, nas pokličite in bomo prišli iskat. Denar od zbranega papirja bo šel za oratorij.

Hvala vsem, ki ste pomagali in sooblikovali kulturni program na predvečer praznika Dneva državnosti.

V tem tednu ste vsak večer po večerni sveti maši vabljeni k Zidanškovim v Depalo vas 1, kjer se bo pletlo vence za prihajajočo slovesnost zlate maše. Več informacij imate v Župnijskem listu. Lepo povabljeni!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre po župniji.

Prihodnja nedelja je 14. navadna nedelja med letom – nedelja Slovencev po svetu. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Ob 10.00 bomo obhajali slovesnost zlate maše našega gospoda Andreja. Ob koncu te svete maše bo ofer za g. Andreja. Vsi lepo vabljeni k slovesnosti, gospodinje prosim še za kakšno pecivo, ki ga bomo lahko postregli zunaj pred cerkvijo skupaj s pijačo. Slovesnost boste lahko spremljali tudi zunaj pred cerkvijo in preko interneta (isto kot je bilo za maše v času epidemije). Kdor bo želel, bo nato lahko kupil še video posnetek slovesnosti.

Sveta maša ob 11.30 v poletnem času odpade, znova jo bomo obhajali 5. septembra.