Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 07. 2021

Na razpolago imate še nekaj izvodov dvojne novomašne številke Družine.

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za gospodarske potrebe cerkve.

Hvala vsem, ki ste na tak ali drugačen način pomagali pri izvedbi letošnjega oratorija. Hvala staršem, sponzorjem, animatorjem, predvsem pa Neži in Aljažu, ki sta vodila celoten program. 110 otrok in 45 animatorjev je čez cel teden spoznavalo Carla Acutisa, ki se je rodil leta 1991 in umrl leta 2006. S svojo dobrosrčnostjo, iskrenostjo, ljubeznijo do bližnjega… se je dotaknil mnogih ljudi, zato ga je Cerkev razglasila za blaženega, da bi bil lahko kažipot mnogim mladim današnjega časa na poti do nebes. Tudi danes so med nami svetniki, tudi mi smo povabljeni v svetniško življenje! V tednu, ki je pred nami, pa bodo šli animatorji na zaslužene počitnice v Kočevsko Reko.

V torek bomo začeli z obnovitvenimi deli na oknih v veroučnih učilnicah. Prebrusili bomo okenske okvirje, jih prebarvali in znova zatesnili steklo. Vabim vse, ki ste pripravljeni pomagati – kolikor pač kdo lahko, da pridemo skupaj in to delo čim hitreje opravimo. Dobimo se ob 9.00 uri. Se priporočamo tudi za finančno podporo. Sicer je najcenejše, če naredimo sami, a tudi to ni zastonj.

V župnišču se že lahko prijavite za farno romanje, ki ga bomo imeli v začetku septembra. Podrobnejši program si lahko preberete zadaj na oglasni deski.

Danes obhajamo 14. navadno nedeljo – nedeljo Slovencev po svetu. V naši župniji danes obhajamo slovesnost zlate maše našega duhovnega pomočnika g. Andreja Sveteta. Slovesnost lahko spremljate tudi preko interneta na naši župnijski strani, možno je spremljanje slovesnosti zunaj pred cerkvijo, naknadno pa boste lahko kupili tudi video posnetek celotnega dogajanja. Hvala vsem, ki ste sodelovali pri pripravi slovesnosti, bodisi s pletenjem vencev, pecivom ali pijačo, sodelovanjem tukaj v cerkvi. Vsem iskrena hvala!

V ponedeljek praznujemo praznik sv. Cirila in Metoda, slovanskih apostolov in sozavetnikov Evrope. Svete maše so po delavniškem redu.

Prihodnja nedelja je 15. navadna nedelja med letom, goduje sv. Benedikt, opat in zavetnik Evrope.