Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 04. 2014

Oznanila 5. postna nedelja

Nove številke Družine, Župnijskega lista in drugih revij vas čakajo. Vzemite zlasti Župnijski list, kjer boste lahko prebrali informacije glede velikonočnih praznikov in vseh obredov.

Hvala vsem, ki ste v soboto pomagali pri generalnem čiščenju cerkve pred velikonočnimi prazniki.

Veroučenci, ne pozabite v tem tednu prinesti izpolnjene prijavnice za oratorij, ki ga bomo imeli v soboto.

Zunaj pred vrati vas čakajo oljčne vejice, ki jih lahko vzamete. Vaš dar, ki ga boste dali v škatlo, bo šel za župnije v slovenski Istri. Iz sosednje župnije Ihan pa prodajajo butarice, ki so jih sami naredili.

V petek bodo imeli v vrtcu Dominik Savio dan odprtih vrat. Pridružite se jim lahko med 9.30 in 11.00.

V petek bo v sklopu radijskega misijona spovedovanje v župniji Mengeš od 8.00 do 19.00.

Danes popoldan (nedelja) vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga pripravljamo skupaj z ostalimi župnijami naše dekanije. Če bo lepo vreme, se ob 15.00 zberemo pred gasilnim domom v Žejah ter nato skupaj poromamo proti sv. Trojici. Če bo vreme slabo, se ob isti uri zberemo v cerkvi sv. Trojice. Vabljeni!

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer molitev križevega pota po maši pripravijo mladi.

V petek zvečer imajo svoje redno srečanje odrasli skavti.

V soboto imamo postni oratorijski dan. Zberemo se ob 9.00 v cerkvi, kjer bodo imeli otroci najprej zgodbo in katehezo, nato pa bomo v delavnicah izdelovali butarice in še druge zanimive stvari. Program se bo zaključil ob 13. uri. S seboj prinesite še lepilo, škarje ter kartonaste škatle za jajca.

V soboto ob 14.00 spokorno bogoslužje, nato priložnost za sveto spoved pred velikonočnimi prazniki. Na voljo bo tuj spovednik.

V soboto zvečer ob 20.00 bo dekanijsko spovedovanje mladih v župniji Brdo. Pripravo na spoved bo vodil Peter Pučnik, nato bo na voljo za spoved več duhovnikov. Mladi lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Ob 8.00 bomo imeli blagoslov zelenja zunaj pri kapelici, pri ostalih mašah bo blagoslov v cerkvi. Popoldne ob 15.00 bomo imeli molitev križevega pota v cerkvi, molitev oblikujejo naši pevci.