Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 04. 2014

Oznanila 6. postna nedelja

Vstopili smo v veliki teden, čas intenzivne priprave na praznik Jezusovega vstajenja.

Na polici zadaj vas čaka praznična številka Družine, pa še nekaj drugih revij je na razpolago.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi oratorijskega dne. Preko 70 otrok se je skupaj z animatorji pogovarjalo o Jezusovem prihodu v Jeruzalem, delali so butarice in se tako pripravljalo na praznike.

Otroci imajo v tem tednu v času rednega verouka sveto spoved. Izjema sta 1. in 2. razred, ki imata svoje srečanje ob redni uri verouka. Za odrasle bo priložnost za sveto spoved v ponedeljek, torek in sreda zvečer od 18. ure dalje.

DOGODKI MED TEDNOM:

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga pripravljajo naši pevci.

V torek zvečer po sveti maši postavljamo božji grob. Prosim za pomoč!

V sredo bova duhovnika znova obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre. Če koga poznate, ki bi bil vesel obiska duhovnika pred prazniki, to sporočite v župnišče!

Na veliki četrtek zjutraj v župniji NI svete maše, smo pa vsi skupaj lepo vabljeni v ljubljansko stolnico h krizmeni sveti maši.
Zvečer ob 19.00 slovesna sveta maša in obredi velikega četrtka. Po končani sveti maši bo možnost molitve z Jezusom na Oljski gori do 24.00.

Veliki petek: ob 15.00 molitev križevega pota. Zvečer ob 19.00 obredi velikega petka.

Velika sobota: zjutraj ob 6.00 blagoslov vode in ognja, nato izpostavitev Najsvetejšega ter molitvene ure po skupinah, kot je bilo objavljeno v župnijskem listu. Zlasti lepo vabim veroučence ob 11.00 (višji razredi) oz. ob 11.30 (nižji razredi). Popoldne bodo blagoslovi velikonočni jedil vsako polno uro od 13. do 17. ure.
Zvečer ob 20.00 velikonočna vigilija. Začeli bomo zunaj pred cerkvijo, za obnovitev krstnih obljub prinesite s seboj sveče (po možnosti z zaščito, da ne bo vse pokapljano od voska). Med sveto mašo bo 6 katehumen prejelo zakrament svete birme.

Velika noč: vstajenjska procesija s slovesno sveto mašo bo ob 6.30. Ostale svete maše bodo potem še ob 8.30, 10.00, 11.30 ter ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bo darovanje – ofer za potrebe cerkve (prenova centralnega ogrevanja).