Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 12. 2021

Sveta družina

Na razpolago imate še nekaj izvodov dvojne božične številke Družine ter Ognjišče.

Hvala za vsa voščila ter razne pozornosti, ki smo jih bili deležni v župnišču v teh dneh. Hvala tudi za vaš dar, ki ste ga na praznični dan pri ofru darovali za potrebe župnije.

Hvala vsem, ki ste po svojih močeh pomagali pri praznovanju in obhajanju božičnih slovesnosti. Lansko leto nismo mogli obhajati skupaj, zato je hvaležnost Bogu za letošnje leto še toliko večja. Vesel sem tudi lepega obiska pri svetih mašah!

Smo v dneh božične osmine, otroci imajo ta teden šolske in veroučne počitnice, zato tudi uradnih ur v župnijski pisarni ne bo.

Vabljeni tudi na ogled evangeličanske cerkve in razstave Zlata sled v Ljubljani. Na ogled gremo v sredo popoldan, dobimo se ob 15.00 pred evangeličansko cerkvijo oz. ob 14.30 pred župniščem – kdor bi potreboval prevoz. Zaradi lažje organizacije prosim za predhodno prijavo v župnišču.

Po novem zakonu so od letos naprej tudi posamezne župnije upravičene do 1% naše dohodnine. To je delež, s katerim lahko sami razpolagamo, komu ga namenimo. Tako med tiskovino zadaj na mizici najdete obrazec, ki ga izpolnite in pošljite v Ljubljano na Finančni urad, lahko pa tudi prinesete v župnišče in bomo potem v vašem imenu dostavili v Ljubljano. Edino paziti moramo na rok za oddajo obrazcev, saj to lahko naredimo samo do konca leta. Izpolnjen obrazec torej lahko prinesete v župnišče do četrtka, 30. 12. Več o tem ste si lahko prebrali v zadnji številki Župnijskega lista. Lepo vabljeni, da tudi na tak način podprete delovanje naše župnije. Iskrena hvala!

Med novoletnimi prazniki bomo imeli prenos svetih maš po spletu:

• Sobota, 1. 1., ob 10.00

• Nedelja, 2. 1., ob 10.00

V ponedeljek popoldan gremo z birmanci v Ljubljano na ogled jaslic. Dobimo se ob 14.30 na železniški postaji. Za prevoz z vlakom je potrebno izpolnjevati pogoje PCT.

V petek obhajamo drugi sveti večer. Ne pozabimo na blagoslov doma v tem večeru. Zvečer ob 18.00 vabljeni k sveti maši, ko se bomo Bogu zahvalili za vse prejete milosti preteklega leta.

V soboto obhajamo praznik Marije, Svete Božje Matere – novo leto – svetovni dan miru. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Zaradi nevarnosti okužbe tudi letos žal ne bomo imeli pogostitve s čajem in vinom zunaj pred cerkvijo.

Prihodnja nedelja bo že 2. nedelja po božiču, godujeta sveti Bazilij in Gregor Nacianški, škofa in cerkvena učitelja. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Iskrena hvala!

Bomo pa imeli v nedeljo tudi koledovanje. Ob koncu dopoldanskih svetih maš nas bodo koledniki obiskali kar tukaj v cerkvi s krajšim programom, zvečer pa bo obisk kolednikov tukaj v cerkvi pred mašo in sicer ob 17.00 z nekoliko daljšim programom do večerne svete maše. Vaš dar za misijone boste lahko posebej oddali pri izhodu iz cerkve, ko boste tudi dobili nalepke za nad vrata. Lepo vabljeni!