Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 01. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče, Župnijski list in še nekaj drugih revij.

Zaključujemo božični čas. V sredo bomo obhajali praznik Jezusovega darovanja v templju – svečnico. Pri svetih mašah (ob 7.00 zjutraj in ob 18.00 zvečer) bomo blagoslovili sveče, ki jih boste nato lahko odnesli domov. Vaš dar od sveč bo namenjen za cerkveno razsvetljavo. Včasih so v cerkvah gorele sveče in je bil ta dar namenjen za nakup sveč. Danes imamo zato elektriko, ki pa tudi ni zastonj. V zimskih mesecih je račun za elektriko krepko čez 1000€/mesec, saj nam elektrika poganja tudi celoten sistem ogrevanja.

Pri verouku nadaljujemo z delom na daljavo oz. preko interneta.

V četrtek obhajamo god sv. Blaža, škofa in mučenca. Vabljeni k svetim mašam, saj bomo ta dan lahko prejeli blagoslov svetega Blaža, ki nas varuje zoper bolezni v grlu in vsakim drugim zlom. Blagoslov deluje na temelju naše vere, zato hkrati prosimo tako za telesno in duhovno zdravje kot za trdnost naše vere.

Petek in sobota sta prva v mesecu. Vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi ter k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

Prihodnja nedelja bo 5. nedelja med letom – godujejo sv. Pavel Miki in drugi japonski mučenci. To je tudi prva nedelja v mesecu, ko je vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. V nedeljo bomo imeli po jutranji sveti maši tukaj v cerkvi krajši kulturni program, ki nam ga bodo pripravili naši pevci. 8. februarja se namreč ne bomo spominjali samo Franceta Prešerna, ampak bomo obhajali tudi obletnico smrti našega nekdanjega župnika in profesorja Matije Tomca. Spomnimo se pokojnega župnika Tomca v molitvi ter ga počastimo z udeležbo na kulturnem programu njemu v čast.

Nedeljsko sveto mašo ob 10.00 bomo prenašali tudi po internetu.