Avtor: zudomzale Objavljeno: 27. 04. 2014

Oznanila 2. velikonočna nedelja

Nova številka Družine vam je na razpolago.

Zaradi šolskih počitnic v tem tednu otroci nimajo verouka.

V preteklih letih je bila navada, da se je v mesecu maju in juniju cerkev čistilo po posameznih ulicah, prav tako ste po ulicah zbirali denar za rože za okrasitev cerkve. Tudi letos bi to navado obdržali. Razpored čiščenja in krašenja bomo objavili v prihodnji številki župnijskega lista, ki bo izšel prihodnjo nedeljo. Hkrati prosim vse tiste, ki ste že do sedaj pobirali denar za rože, če to lahko naredite tudi letos, kjer pa se do sedaj ni pobiralo, pa iščemo novega pobiralca/pobiralko. Z nekaterimi smo se že pogovarjali in so dejali, da so za rože največkrat darovali starejši ljudje, ki pa so mnogi že pokojni. Zato vabim tudi mlade in srednje generacije, saj mora biti prizadevanje za lepoto naše župnijske cerkve skrb nas vseh.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali pri ofru za obnovo centralne kurjave v cerkvi in župnišču.

Dogodki med tednom

V četrtek praznujemo praznik sv. Jožefa Delavca in začetek meseca maja. Vsak dan bomo pri svetih mašah prebirali šmarnično branje, zvečer bomo imeli tudi litanije na čast Materi Božji. Otroci bodo pri šmarnicah zbirali posebne listke, tudi večerne svete maše bomo skušali oblikovati bolj otrokom primerno. Vsi lepo povabljeni!

Petek je prvi v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. Duhovnika bova dopoldne obiskovala bolnike in ostarele, zato uradne ure ta dan odpadejo.

V soboto zvečer bomo imeli sveto mašo na čast svetemu Florjanu. Pri sveti maši bodo sodelovali gasilci iz Domžal in sosednjih gasilskih društev ter domžalski rogisti. Vsi lepo vabljeni, da skupaj počastimo zavetnika gasilcev in se priporočimo za varstvo proti požaru.

Prihodnja nedelja je Florjanova nedelja. V sosednji župniji Trzin bodo imeli ta dan slovesno praznovanje 40 obletnice ustanovitve župnije. Slovesno sveto mašo in procesijo bodo imeli ob 9.30, kamor tudi nas lepo vabijo.