Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 02. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče, Župnijski list in še nekaj drugih revij.

V tem tednu nadaljujemo z veroukom za vse skupine. Znova se dobimo v veroučnih učilnicah ob rednih urah.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu že prinesli razne šalčke in skodelice za čaj oz. kavo. Vabljeni, da se prihodnji nedeljo po jutranji oz. deseti sveti maši ustavite zunaj pred cerkvijo in da lahko vsaj malo poklepetamo. Hvala Bogu, da se razmere glede korone počasi umirjajo in bomo lahko vsaj nekoliko bolj mirno vstopili v postni čas. Kljub temu v zaprtih prostorih še vedno veljajo zaščitni ukrepi, kot so nošnja zaščitne maske, razkuževanja rok in ohranjanja razdalje. Hvala, ker se tega držimo!

V Ukrajini je v tem tednu izbruhnila vojna. Oglasile se nam je s. Barbara, da je na varnem v njihovi hiši v Zakrpatju (blizu meje z Madžarsko). Prosi za molitveno oporo in pomoč; če bomo v nadaljevanju lahko zanjo storili še kaj bolj konkretnega, pa nam bo povedala. Zato vsi lepo povabljeni, da skupaj in posamično molimo za mir v Ukrajini, se v ta namen postimo in opravljamo dobra dela.

V torek popoldan je tat vlomil v leseni nabiralnik zadaj pod korom. Odnesel ga je v spovednico in ga tam na silo odprl. Kamere so ga posnele, tako da bo primer sedaj obravnavala policija. Nabiralnik je potreben popravila, zato ga do nadaljnjega ne bo zadaj pod korom. Hvala pa vsem, ki s svojim darom podpirate našo župnijo.

Za naše župnijsko romanje v južno Italijo v času prvomajskih praznikov je že 30 prijavljenih. Kdor se bo prijavil do konca februarja, mu potovalna agencija brez doplačila za čas potovanja krije stroške zdravstvenega zavarovanja v tujini. Pohitite s prijavami, saj bo avtobus kmalu poln.

Na pustni torek bomo imeli eno uro po jutranji sveti maši in eno uro pred večerno sveto mašo molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim. Molili bomo v zadoščenje za vse žalitve Boga, Device Marije, Cerkve in njenih članov, ki se v teh dneh zgodijo po vsem svetu ob raznih pustnih maškaradah. Molili bomo tudi za mir v Ukrajini.

V sredo je pepelnica – začetek postnega časa. Sveta maša bo ob 7.00 zjutraj in ob 18.00 zvečer. Pri obeh mašah bomo imeli obred pepelenja, vsi lepo vabljeni! Vse starejše od 14 let ta dan veže strogi post, ko se odpovemo mesu in se le 1x na dan do sitega najemo. Zadaj na mizici že lahko dobite razno gradivo, ki nam lahko pomaga pri osebni odločitvi, kakšno postno akcijo si bomo zadali.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k sveti spovedi ter pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato v petek dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. V petek zvečer po sveti maši lepo vabljeni k molitvi križevega pota.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer ob 19.00 srečanje birmanskih animatorjev.

Prihodnja nedelja bo 1. postna nedelja. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Sveto mašo ob 10.00 bomo prenašali po internetu. Bo pa sveta maša ob 10.00 hkrati tudi zahvalna sveta maša za 30 let delovanja naše župnijske Karitas. Pri sveti maši bodo sodelovali sodelavci Karitas, ki se jim bomo ob tej priliki tudi zahvalili za njihov trud in sodelovanje. Popoldan ob 15.00 bomo imeli tukaj v cerkvi križev pot, ki ga pripravljajo naši odrasli skavti.