Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 03. 2022

1. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Odmeve z Goričice in še nekaj drugih revij.

Med tiskovino lahko dobite tudi razne spodbude za postni čas. Prav tako lahko tam veroučenci dobijo postni dnevnik in karton za igralno kocko z dobrimi deli – če slučajno koga ta teden ni bilo pri verouku in tega ni dobil, Tudi če bi kdo drug želel vzeti to gradivo, ga lahko vzame.

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za gospodarske potrebe župnije. Zelo toplo vam priporočam naše gospodarske nabirke, da bi lahko čim prej odplačali dolg do škofije, hkrati pa nas čakajo že drugi projekti, ki bi jih bilo potrebno narediti.

Vstopili smo prvi postni teden. V tem tednu bomo na poseben način molili za naše babice in dedke. Za njih bomo imeli tudi posebno srečanje in sicer v četrtek, 10. 3., ob 9.00. Gosta srečanja bosta gospod dr. Vasle in gospa Beno. Lepo vabljeni!

V tem tednu smo v župnišču ostali brez gospodinje. Gospa Vida, ki je skrbela za kuhinjo in vrt, zaradi zdravstvenih razlogov ne more več opravljati svojega dela. Na tem mestu se ji zahvaljujemo za vso njeno skrb in delo v zadnjih 8 letih in ji želimo zdravja in blagoslova še naprej!

Vabljeni na naše župnijsko romanje v južno Italijo v času prvomajskih praznikov. Prijavljenih je že preko 40 oseb, zato s prijavo ne odlašajte predolgo. Vabljeni tudi k nakupu knjig Zgodovina fare Domžale, dobite jih lahko v župnišču.

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota tukaj v cerkvi. Molitev pripravljajo odrasli skavti.

V ponedeljek zvečer ob 18.30 srečanje članov tajništva ŽPS.

V četrtek dopoldan od 9.00 – 11.00 čajanka za dedke in babice. Srečanje bo v veroučnih učilnicah. Tema srečanja: biti babica in dedek danes. Stari starši lepo vabljeni!

V petek zvečer po koncu svete maše vabljeni k molitvi križevega pota.

V petek zvečer ob 19.00 prvo srečanje animatorjev poletnega oratorija. Mladi lepo vabljeni, da se skupaj začnemo pripravljati na poletno dogajanje. Zlasti lepo vabljeni lanskoletni birmanci.

V petek zvečer ob 20.00 srečanje 1. Zakonske skupine.

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje 2. Zakonske skupine.

Prihodnja nedelja bo 2. postna nedelja, imenovana tudi papeška nedelja, saj bomo obhajali obletnico imenovanja papeža Frančiška na čelo celotne cerkve. Ob koncu svete maše bomo zato zapeli zahvalno pesem in se Bogu zahvalili za svetega Očeta. V nedeljo popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo člani molitvene skupine. V nedeljo zvečer po sveti maši bomo imeli tukaj v cerkvi koncert komornega zbora DEKOR, ki nam bodo v krajšem koncertu predstavili nemške in francoske sakralne bisere. Koncert bi morali imeti že v mesecu februarju, vendar zaradi razmer takrat tega ni bilo možno izpeljati. Vabljeni torej v nedeljo zvečer na koncert sakralne zborovske glasbe.