Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 03. 2022

2. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Ukrajino pretresa vojna in veliko ljudi je moralo zapustiti svoje domove, tudi število mrtvih je vedno večje. V Župnijskem listu lahko preberete, kako lahko pomagamo. Zaenkrat najbolj potrebujejo: sanitetni material, higienske pripomočke, konzervirano hrano, testenine in riž. Če bi kdo želel materialno pomagati, lahko prinese te stvari v torek ali v sredo popoldne med 17. in 19. uro na našo Karitas in bomo to potem oddali naprej. Prav tako bodo sredstva zbirali tudi naši mladi skavti, ko bodo v petek zvečer sodelovali pri večerni sveti maši.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. Število tistih, ki redno ob nedeljah hodite k sveti maši, se nam je zmanjšalo za približno 30%, kar se pozna tudi pri nedeljskih nabirkah. Če bi vsak odrasel pri gospodarski nabirki mesečno daroval 10€ v ta namen, bi lahko naš dolg odplačali v dveh letih poleg rednega vzdrževanja objektov. Hvala vsem, ki finančno podpirate ali kakorkoli drugače pomagate pri delovanju naše župnije.

Pred nami je drugi postni teden. V tem tednu bomo molili za može in mlade fante. Za njih bomo imeli tudi posebno srečanje in sicer v torek, 15. 3., ob 18.30. v veroučnih učilnicah. Gost srečanja bo dramski igralec Gregor Čušin, ki bo med nami kot mož in oče. To je večer samo za može in fante, ki ste lepo vabljeni!

V soboto praznujemo praznik sv. Jožefa, Jezusovega skrbnika. Svete maše tukaj doma bodo ob 7.00 ter ob 18.00. Ob 10.00 smo vsi lepo vabljeni k romarski sveti maši v župniji Vir, kjer je njihova cerkev posvečena ravno sv. Jožefu.

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota tukaj v cerkvi. Molitev pripravljajo člani molitvene skupine. Zvečer po večerni sveti maši bomo imeli še koncert komornega zbora DEKOR, ki bodo predstavili francoske in nemške sakralne bisere na področju zborovske glasbe. Vsi lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 redno srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer pri sveti maši sodelujejo naši mladi skavti, ki bodo tudi oblikovali molitev križevega pota. Kot že rečeno, bomo tudi pri tej sveti maši zbirali tudi sredstva za pomoč ljudem v Ukrajini.

V petek zvečer ob 19.00 se zberemo možje in fantje ter gremo na nočni pohod na sv. Primoža. Zaradi tega odpade redno srečanje mladinske skupine.

V soboto dopoldan čistijo cerkev starši in veroučenci 3. razreda veroučne šole.

V soboto zvečer po večerni sveti maši srečanje za bralce Božje besede. Med nami bo gost dr. Matjaž Celarc, doktor Svetega pisma. Spregovoril nam bo o sami Božji besedi, pripravi na branje ter našem odnosu do prebrane Besede. Srečanje bomo imeli v veroučnih učilnicah. Vsi dosedanji bralci vabljeni na srečanje, lepo vabljeni tudi novi bralci in vsi, ki vas zanima odnos do Svetega pisma.

Prihodnja nedelja bo 3. postna nedelja. V nedeljo popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo družine iz družinske kateheze.