Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 03. 2022

4. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

V Župnijskem listu že lahko dobite nekaj informacij glede priprave na velikonočne praznike, zlasti glede celodnevnega spovedovanja in postnega oratorijskega dne.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za potrebe župnije. Hvala tudi vsem, ki ste preteklo nedeljo sodelovali pri pripravi in izvedbi kratkih programov na koncu svetih maš v počastitev materinskega dne.

Pred nami je četrti postni teden. V tem tednu bomo molili za žene in dekleta, da bi vedno zmogle ohranjati svoje dostojanstvo in bi bile varuhinje vere v družinah.

Danes ponoči smo premaknili ure na poletni čas. Od sedaj naprej so večerne svete maše ob 19.00. Tudi uradne ure ob ponedeljkih in petkih popoldne se podaljšujejo za eno uro (do 18.45).

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Molitev pripravljajo naši odrasli pevci. Vsi lepo vabljeni!

V ponedeljek zvečer ob 19.30 srečanje članov tajništva ŽPS.

V torek zvečer ob 19.30 postno srečanje za dekleta in žene. Gostja srečanja bo Nuša Derenda, srečanje bo v veroučnih učilnicah. Dekleta in žene lepo vabljene!

V sredo zvečer ob 19.30 srečanje animatorjev za postni oratorijski dan. Mladi lepo vabljeni!

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje članov gospodarskega sveta župnije.

Petek in sobota sta prva v mesecu, v petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji. V petek popoldan ob 17.00 odhod birmancev na duhovni vikend na Prežganje. Ob 18.00 srečanje animatorjev za poletni oratorij. Zvečer po sveti maši vabljeni k molitvi križevega pota. V petek zvečer ob 20.00 odpade redno srečanje mladinske skupine.

V soboto dopoldne bodo imeli skavti zbiralno akcijo starega papirja. Tudi tokrat ne bodo hodili po hišah, ampak vas prosijo, da papir sami pripeljete do kontejnerja, ki bo stal na parkirišču pri veroučnih učilnicah.

Prihodnja nedelja bo 5. postna nedelja - tiha nedelja. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Prihodnjo nedeljo ne bomo več imeli prenosa svete maše po internetu. Spodbujamo vas, da bi se v čim večji meri udeleževali svetih maš tukaj v cerkvi. V nedeljo popoldan ob 15.00 vabljeni na dekanijski križev pot, ki ga bomo imeli na Sv. Trojico. Zberemo se pri gasilnem domu na Žejah, od koder nato krenemo proti Sv. Trojici. Nabirka ob koncu molitve bo namenjena s. Barbari v Ukrajini. Letos posebej lepo vabimo družine, saj bomo imeli to molitev križevega pota kot dekanijsko srečanje družin v pripravi na svetovno srečanje družin spomladi v Rimu.