Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 04. 2022

5. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Odmeve z Goričice.

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za gospodarske potrebe župnije.

Zunaj pred cerkvijo lahko dobite oljčne vejice za cvetno nedeljo. Dar, ki ga boste ob tem dali v škatlo, je namenjen župnijam v slovenski Istri. Iskrena hvala!

V tem tednu imamo z otroci sveto spoved pred velikonočnimi prazniki. 1. in 2. razred imata redno srečanje v učilnicah.

V petek bom imeli spovedni dan. Duhovniki bodo na razpolago za sveto spoved od jutranje do večerne svete maše. Razpored duhovnikov že visi zadaj na spovednici. Lepo vabljeni!

V pripravi na velikonočne praznike bomo imeli v soboto postni oratorijski dan, ko bomo izdelovali butarice. Tudi tokrat bomo razdeljeni po razredih: 6., 7. in 8. razred pridejo ob 9.00; 3., 4. in 5. razred ob 10.15; predšolski, 1. in 2. razred pa ob 11.30, ko so zraven vabljeni tudi starši otrok. Z vsako skupino program začnemo tukaj v cerkvi. Otroci lepo vabljeni!

Lepo vabljeni ob sobotah zvečer ob 18.00 k molitvi pred izpostavljenim Najsvetejšim za mir v Ukrajini.

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Dobimo se pred gasilnim domom v Žejah, od koder bomo nato romali proti sv. Trojici. Zlasti lepo vabljene družine!

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer vabljeni k sveti maši in molitvi križevega pota. Ob 20.00 srečanje animatorjev za poletni oratorij, zato odpade redno srečanje mladinske skupine.

V soboto cerkev čistijo starši 1. razreda veroučne šole. Prosim, da z delom začnemo takoj ob 8.00, da bomo ob 9.00 že lahko začeli s programom za otroke.

Prihodnja nedelja bo 6. postna nedelja – cvetna nedelja. Jutranjo sveto mašo bomo začeli zunaj na trgu, od koder se bomo potem v procesiji in z zelenjem podali v cerkev. Pri vseh svetih mašah bomo poslušali pasion – trpljenje našega gospoda Jezusa Kristusa. Pri sveti maši ob 10.00 in ob 11.30 bodo pasion zaigrali člani družinske kateheze. V nedeljo popoldan ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota, ki jo pripravljajo člani obeh zakonskih skupin.