Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 04. 2022

6. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list, Misijonska obzorja in še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. Hvala vsem, ki ste včeraj (sobota) pomagali pri izvedbi postnega oratorijskega dne. Hvala tudi staršem 1. razreda veroučne šole, ki so ta vikend počistili našo župnijsko cerkev.

Pred nami je veliki teden. Obrede velikega tedna bomo imeli vsak večer ob 19.00. Do srede bo vsak večer tudi še priložnost za sveto spoved. V četrtek in petek zvečer boste zunaj pred cerkvijo po končanih obredih lahko dobili tudi oblate, kdor bi jih želel.

V tem tednu imamo z otroci verouk še do srede, od četrtka naprej pa ne več. So pa vsi otroci in njihove družine povabljeni v soboto ob 11.00 k molitvi pri božjem grobu.

V torek zvečer bomo imeli po večerni sveti maši enourno molitev za zakonce in starše veroučencev. Zlasti lepo vabljeni vsi, ki ste vključeni v programa Exodus in Fiat, dobrodošli seveda tudi vsi ostali. Med molitvijo bo tudi priložnost za sveto spoved.

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Molitev pripravljajo člani zakonskih skupin.

V sredo dopoldan bova duhovnika znova obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji. Če bi kdo na novo za praznike želel obisk duhovnika, naj to sporoči v župnišče.

Na veliki četrtek zjutraj NI svete maše, saj je ob 9.00 krizmena sveta maša v ljubljanski stolnici. Zvečer ob 19.00 bodo obredi velikega četrtka, po končanih obredih bomo Jezusa prenesli na Oljsko goro. Cerkev bo nato odprta za molitev do polnoči. Nabirka velikega četrtka je po sklepu slovenskih škofov namenjena pomoči Ukrajini.

Veliki petek je edini dan v letu, ko ni svete maše. V petek odpadejo uradne ure v župnijski pisarni. Popoldan ob 15.00 vsi lepo vabljeni k molitvi križevega pota tukaj v cerkvi. Zvečer ob 19.00 bomo obhajali obrede velikega petka. Nabirka velikega petka je namenjena pomoči kristjanom v Sveti deželi. Eno uro pred začetkom obredov velikega petka se bo v cerkvi začela molitev ob devetdnevnici Božjega usmiljenja. Na veliki petek nas vse odrasle kristjane veže strogi post.

Na veliko soboto bo ob 6.00 zjutraj blagoslov ognja in vode. Ob 7.00 izpostavitev Najsvetejšega v Božjem grobu in od 8.00 dalje molitvene ure: ob 8.00 odrasli skavti; ob 9.00 člani ŽPS; ob 10.00 člani družinske kateheze; ob 11.00 vsi veroučenci; ob 12.00 člani molitvene skupine. Blagoslovi jedil bodo na vsako uro od 13.00 do 17.00 ure. Prvi in zadnji bosta tukaj v cerkvi, ostali trije bodo zunaj na trgu. Vabljeni, da se po blagoslovu vsaj na kratko ustavimo tudi pri Božjem grobu. Zvečer ob 19.00 bomo imeli slovesno vigilijo. S seboj prinesite sveče, saj bomo pri vigiliji obnovili krstne obljube.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali največji praznik krščanstva: Veliko noč – praznik Jezusovega vstajenja. Vstajenjsko sveto mašo in procesijo bomo imeli ob 6.30, slovesne svete maše bodo potem še ob 8.30, 10.00, 11.30 in zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bomo imeli ofer – darovanje za potrebe domače cerkve.