Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 05. 2014

Oznanila 3. velikonočna nedelja

Nova številka Družine, Župnijskega lista ter Odmevov z Goričice vam je na razpolago. Vzemite zlasti Župnijski list zaradi razporeda čiščenja in krašenja cerkve po ulicah ter zaradi informacij glede prvega svetega obhajila.

V tem tednu imajo veroučenci znova verouk po ustaljenem urniku.

Hvala vsem, ki ste že darovali ali prinesli svoj dar za rože za cerkev. Hvala tudi za vaš dar za obnovo centralnega ogrevanja.

Ta teden je teden molitve za duhovne poklice. Letošnji glavni poudarek je na živih občestvih kot poti duhovnih poklicev. Radi molimo za duhovne poklice, tako za nove kot tudi za tiste, ki so na Gospodov klic že odgovorili. Da bi Bog tudi iz naše župnije poklical koga od mladih, ki bi se odločil postati duhovnik, redovnik/redovnica ali misijonar.

V tem mesecu vsak dan beremo šmarnice, zjutraj za odrasle ter zvečer za otroke. Zlasti veroučence in družine vabimo in spodbujamo, da bi si v tem mesecu vzeli čas ter radi prišli k večernim svetim mašam. Starejši velikokrat pripovedujete, kako lepe spomine imate na svoje otroštvo in šmarnično branje – posredujmo to lepo izkušnjo tudi mladim danes.

V ponedeljek zvečer po večerni maši bodo ponovno na sporedu Večeri na Goričici. Tokratno srečanje nosi naslov, skladen z mesecem majem: Bogorodica. Govorili bomo o Devici Mariji. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 imamo katehetski sestanek. V četrtek dopoldne ob 10.00 bo prvo srečanje za mamice z dojenčki in malimi otroci. Srečanje bo v zimski kapeli. Mamice lepo vabljene!

V četrtek zvečer imajo svoje srečanje odrasli skavti. (izjemoma v četrtek)

V petek zvečer začnemo z duhovnim vikendom za prvoobhajance. Starše prosim, če lahko pripeljete otroke v Mekinje v uršulinski samostan med 18.00 in 18.30. Program bomo zaključili v nedeljo, kjer bo najprej ob 10.00 pevska vaja za starše, ob 11.00 sveta maša ter po sveti maši skupno praznovanje.

V soboto ob 8.00 imamo čiščenje cerkve pred slovesnostjo prvega svetega obhajila. Starše prvoobhajancev prosim, da prinesete s seboj primerne pripomočke.

Prihodnja nedelja je nedelja Dobrega Pastirja, pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali starši in otroci iz 1. razreda veroučne šole. Pri tej sveti maši bodo prisotni tudi motoristi, zato bo spodnje parkirišče pri učilnicah takrat rezervirano za njih. Blagoslov motorjev bo ob 13.00 pri brunarici.