Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 05. 2022

3. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Vstopili smo v mesec maj, ki je Marijin mesec. Vsak dan bomo pri sveti maši brali šmarnice. Zjutraj bomo brali šmarnice Branka Petauerja: Marija ima mnogo oblek. Zvečer pa bomo brali otroške šmarnice o svetem Frančišku Asiškem. Otroci lepo vabljeni, zlasti lepo vabljeni prvoobhajanci, ki bodo vsak dan imeli tudi posebno nalogo v pripravi na prvo sveto obhajilo.

Vstopamo v teden molitve za duhovne poklice. Lepo vabljeni, da bi radi molili za nove duhovne poklice in za svetost vseh tistih duhovnikov, redovnikov, redovnic in misijonarjev, ki po tej poti že hodijo. Hvala tudi vsem, ki čez celo leto darujete za svete maše za ta namen.

Hvala za vaš dar, ki ste ga na današnjo prvo nedeljo v mesecu namenili za gospodarske potrebe naše župnije.

V torek nadaljujemo z veroukom po ustaljenem urniku za vse skupine.

V sredo zvečer ob 20.00 sestanek za starše letošnjih prvoobhajancev. Dobimo se v veroučnih učilnicah. Starši pridite, da se dogovorimo vse potrebno za slovesnost prvega svetega obhajila.

Zbiralno akcijo odpadnega papirja smo v župnijskem vrtcu prestavili za en teden, tako da bomo tam zbirali papir v sredo, 11. maja. Hvala za razumevanje!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ob 20.00 bo namesto rednega mladinskega verouka srečanje animatorjev za poletni oratorij. Mladi lepo vabljeni!

V soboto zvečer eno uro pred večerno sveto mašo pred izpostavljenim Najsvetejšim molimo za mir v Ukrajini. Lepo vabljeni!

V soboto zvečer bodo pri sveti maši sodelovali naši gasilci. Sveto mašo bomo darovali na čast sv. Florjanu za vse žive in pokojne gasilce ter v zahvalo za varstvo pred ognjem. Vsi lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 4. velikonočna nedelja, nedelja Dobrega Pastirja. Nabirka prihodnje nedelje bo namenjena za socialno zavarovanje duhovnikov.