Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 05. 2022

4. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

V Župnijskem listu si preberite razpored čiščenja cerkve po ulicah v prihodnjih tednih. Se priporočamo tudi za vaš dar za rože. V ta namen lahko vržete zadaj v nabiralnik pri spovednici.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe naše župnije. Vaš današnji dar je namenjen za socialno zavarovanje duhovnikov.

Lepo vabljeni vsak dan k sveti maši in šmarnični pobožnosti.

V teh dneh tednik Družina praznuje 70-letnico izhajanja. Ob tem jubileju se uredništvo zahvaljuje za zvestobo vsem bralcem in naročnikom. Tednik Družina je že desetletja zanesljiva leča, skozi katero slovenski kristjani presojamo svet in naš čas, je zvesti spremljevalec in trdna opora v nepredvidljivosti sodobnega časa. Zato se skupaj veselimo okroglega jubileja Družine. Vabimo vas, da se ustavite ob izhodu in zaupate svoj naslov, na katerega vam bodo Družino pošiljali en mesec brezplačno. Če ste že naročnik, pa sporočite naslove tistih, ki družine še ne berejo. S prvim izvodom boste dobili tudi manjše darilo. Naj bo Družina vsak dan z vami!

V tem tednu bodo v Ljubljani potekali Nikodemovi večeri na temo: Umetna inteligenca – vest na preizkušnji. V ponedeljek zvečer ob 19.00 bo okrogla miza na Ekonomski fakulteti na temo: vpliv umetne inteligence na uporabnika. V torek zvečer ob 19.00 bo pogovorni večer na Fakulteti za računalništvo in informatiko na temo: etični izzivi umetne inteligence. V petek zvečer ob 19.00 pa bo predavanje na Teološki fakulteti na temo: Ljudje in stroji v času digitalne dobe. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer bodo imeli v vrtcu Dominik Savio zbiralno akcijo odpadnega papirja. Kontejner bo stal pred vrtcem, tako da lahko papir pripeljete direktno tja. Hvala!

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje članov tajništva ŽPS.

V petek zvečer ob 20.00 srečanje animatorjev za poletni oratorij. Mladi vabljeni!

V soboto zjutraj ob 8.00 vabljeni starši letošnjih prvoobhajancev, da očistimo našo župnijsko cerkev. Prinesite s seboj kakšno metlo in krpo in ostalo orodje, da bomo lahko hitro naredili in pripravili vse potrebno za slovesnost svetega obhajila.

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

V soboto zvečer eno uro pred večerno sveto mašo pred izpostavljenim Najsvetejšim molimo za mir v Ukrajini. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 5. velikonočna nedelja, svetovni dan družin. Pri svetih mašah ob 10.00, 11.30 in zvečer ob 19.00 nas bo nagovorila s. Barbara Peterlin, ki je v teh dneh doma in bomo lahko iz prve roke slišali, kaj se dogaja v Ukrajini. Če bi kdo želel pomagati s svojim darom neposredno sestram v Ukrajini, bo svoj dar lahko izročil s. Barbari v nedeljo po sveti maši zunaj pred cerkvijo.