Avtor: zudomzale Objavljeno: 20. 05. 2022

5. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za socialno zavarovanje duhovnikov. Hvala tudi za vaš dar za rože, ki ste ga že darovali v nabiralnik zadaj pri spovednici.

Hvala staršem prvoobhajancev, ki ste v tem vikendu počistili cerkev in jo pripravili za nedeljsko praznovanje.

Teden, ki je pred nami, bo zaznamovan s pripravami na slovesnost prvega svetega obhajila, ki ga bomo imeli prihodnjo nedeljo ob 10.00. Prvoobhajanci v tem tednu lepo vabljeni vsak večer k sveti maši. Žal imajo nekateri v tem tednu tudi šolo v naravi. Pridite torej tiste večere, ko ste doma. Vsak večer bo med sveto mašo tudi priložnost za sveto spoved, starši lepo vabljeni! V petek zvečer bomo imeli nato še vaje – generalko pred nedeljsko slovesnostjo. Vsi pa lepo vabljeni, da se prvoobhajancev in njihovih družin spomnimo v molitvi. Prihodnjo nedeljo svete maše ob 11.30 ne bo.

V tem tednu bomo v naši župniji gostili križ svetovnega dneva mladih. Med nami bo od torka naprej, preden potem v petek odpotuje v naslednjo župnijo. Vabljeni, da se ob njem radi ustavimo, molimo za mlade in jih izročamo Božjemu vodstvu.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje članov župnijskega gospodarskega sveta.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov župnijskega pastoralnega sveta.

V petek zvečer po sveti maši vaje za prvoobhajance pred nedeljsko slovesnostjo. Pri vajah naj bo zraven tudi vsaj eden od staršev otroka.

V soboto zvečer eno uro pred večerno sveto mašo pred izpostavljenim Najsvetejšim molimo za mir v Ukrajini. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 6. velikonočna nedelja, nedelja turizma. Ob 10.00 bomo imeli slovesnost prvega svetega obhajila, ko bo 34 otrok prvič pristopilo k svetemu obhajilu. Prosim vas, da upoštevate navodila redarjev in da cerkev ob 10.00 pustimo na razpolago za družine prvoobhajancev. Svete maše ob 11.30 ta dan ne bo. Hvala za razumevanje!