Avtor: zudomzale Objavljeno: 22. 05. 2022

6. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Današnja nedelja je v znamenju praznovanja prvega svetega obhajila. 34 otrok je prvič prejelo Jezusovo telo pod podobo kruha. Hvala vsem, ki ste pomagali pri slovesnosti in pri vseh pripravah nanjo. Naj bo to nam vsem spodbuda, da bi tudi sami vedno pripravljeni in s čistim srcem pristopali k sv. obhajilu.

Pred nami so trije prošnji dnevi in nato v četrtek praznik Gospodovega vnebohoda. Na prošnje dneve bomo imeli zjutraj na začetku svete maše procesijo okoli cerkve, vmes bomo molili litanije vseh svetnikov. Zvečer bomo imeli litanije na koncu svete maše ob izpostavljenim Najsvetejšim. Lepo vabljeni, da skupaj molimo za blagoslov našega dela, za blagoslov na polju in za varstvo pred nesrečami.

V četrtek obhajamo slovesni praznik Gospodovega vnebohoda. Svete maše bodo zjutraj ob 7.00, dopoldan ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Lepo vabljeni!

Radio Ognjišče vabi mlade po letih in po srcu na festival sodobne krščanske glasbe Ritem srca, ki bo ta torek od 17.30 naprej (takrat bodo stojnice, "odprti mikrofon", sladoled, ...). Glavni dogodek se začne ob 19.30, a mlade vabimo, da pridejo že prej, se izognejo gneči in malo podružijo. Slišali bomo 8 svežih, novih pesmi in kopico že znanih, da boste lahko zapeli zraven. V predprodaji so vstopnice na Eventimu po 8 €, na dan festivala pa po 10 €. Otroci do vključno 7. leta imajo prost vstop. Lepo vabljeni!

V soboto zvečer vsi lepo vabljeni eno uro pred večerno sveto k molitvi za mir v Ukrajini.

Prihodnja nedelja bo 7. velikonočna nedelja, nedelja sredstev družbenega obveščanja. Kako velik pomen imajo sodobna sredstva družbenega obveščanja, smo lahko videli tudi pri nedavnih volitvah pri nas. Radi torej molimo za vse tiste, ki imajo v rokah sodobne medije, da bi nam vedno posredovali resnico in ne izkrivljenih podob, ne glede na vsebino oz. tematiko poročanja.