Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 05. 2022

7. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Smo v času binkoštne devetdnevnice. Lepo vabljeni k molitvi k Bogu in prošnji, naj nam podeli polnost Svetega Duha in njegovih darov.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravah in izvedbi slovesnosti prvega svetega obhajila.

V tem tednu bomo imeli pri verouku sveto spoved. Če kdo od otrok še ni prinesel nazaj spričevala, naj to naredi v tem tednu, saj se veroučno leto bliža koncu.

Hvala vsem, ki ste že darovali svoj dar za rože. Nekateri ste pobirali po hišah, drugi ste darovali zadaj v nabiralnik – vsem iskrena hvala! V soboto dopoldne poskrbite za čistost cerkve prebivalci ulic med Slamnikarsko ulico in Ljubljansko cesto (to so ulice Matije Tomca, Lobodova, Zupančičeva, Bistriška…)

V torek zaključujemo šmarnično pobožnost. Ob koncu večerne svete maše bomo zapeli litanije na čast Materi božji in se izročili v njeno varstvo ter priprošnjo. Vsi lepo vabljeni!

V sredo bo sveta maša samo zjutraj ob 7.00. Zaradi odsotnosti obeh duhovnikov v sredo zvečer ne bo svete maše. Hvala za razumevanje.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k sveti spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato v petek dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Če bi kdo na novo želel obisk duhovnika 1x na mesec, nam to sporočite v župnišče.

V soboto zvečer vsi lepo vabljeni eno uro pred večerno sveto k molitvi za mir v Ukrajini.

Prihodnja nedelja bo binkoštna nedelja, praznik Svetega Duha. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Kot ste lahko prebrali v zadnji številki Župnijskega lista, bomo na strehi veroučnih učilnic gradili sončno elektrarno. V tem tednu smo dobili še dovoljenje s strani Zavoda za varstvo kulturne dediščine, tako da bomo sedaj lahko šli v projekt dolgoročnega zmanjševanja stroškov električne energije. Investicija sončne elektrarne bo nekje okoli 30.000€. S strani Nadškofije Ljubljana smo tudi dobili dovoljenje, da kljub dolgu, ki ga še imamo do njih, lahko gremo v ta projekt, z njihove strani pa so nam za eno leto podaljšali rok odplačevanja dolga. Se priporočam za vašo pomoč in finančno podporo.