Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 06. 2022

Binkoštna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

V Župnijskem listu si lahko preberete nekaj več zbiranju sredstev za s. Barbaro v Ukrajini in o gradnji sončne elektrarne na strehi veroučnih učilnic.

Naši škofje so odločili, da se s 1. septembrom dar za svete maše poviša za 3€. Do sedaj je bil mašni dar 20€, od 1.9. dalje pa bo 23€. Za vse tiste maše, ki ste jih že oddali in bodo opravljene po 1.9., doplačilo ni potrebno. Za nove svete maše po temu datumu pa bo že veljala nova cena. Hvala za razumevanje!

Hvala vsem za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe župnije.

V tem tednu bomo pri verouku delili spričevala. Vsi otroci pa lepo vabljeni k sveti maši prihodnjo nedeljo ob 10.00, ko bomo zaključili to veroučno leto in nato po koncu svete maše zunaj na trgu blagoslovili vaša kolesa, skiroje ali rolerje, ki jih uporabljate.

V soboto bomo imeli zahvalno romanje s kolesi na Brezje. Zberemo se ob 3.00 pred garažami in nato odrinemo na pot. Ob 7.00 bomo pri sveti maši na Brezjah, kamor ste lepo povabljeni tudi ostali župljani. Če bi kdo potreboval prevoz za nazaj, naj to sporoči v župnišče.

Hvala za vaš dar za rože. Hvala gospe Danici, ki je včeraj sama očistila cerkev v imenu 5 ulic. Prihodnjo soboto cerkev čistijo mladi skavti.

Še ta teden je čas za prijavo za prevoz na vseslovensko romanje bolnih in ostarelih na Brezje, ki bo v soboto, 18.6. Prijavite se lahko v župnišču.

V ponedeljek obhajamo binkoštni ponedeljek, svete maše bodo po normalnem delavniškem razporedu.

V petek zvečer ob 20.00 srečanje animatorjev za poletni oratorij.

V soboto zvečer lepo vabljeni eno uro pred večerno sveto mašo k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo nedelja Svete Trojice. Pri sveti maši ob 10.00 bomo imeli zaključek veroučnega leta, po končani sveti maši pa zunaj pred cerkvijo blagoslov koles. Do nedelje je rok za prijavo za romanje bolnikov na Brezje. V nedeljo bo zadaj pod korom škatla za denar, če bi kdo želel finančno pomagati sestram v Ukrajini. Ta denar bomo potem nesli tja, ko bomo peljali tja tudi zbran sanitetni material.